1 Buçuk Saatte 5 Oyun Bitirerek Rekor Kıran Oyuncu!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Dün oyun piyasası adına yeni bir rekora imza atıldı. Tomatoanus isimli Twitch fenomeni normal bitiş süresi saatler hatta günler alacak bir oyunu yalnızca 1 buçuk saatte bitirdi. Bir bilgisayar oyununu mümkün olduğunca kısa sürede oynayıp bitirmeyi hemen hemen hepimiz denemişizdir. Ama Tomatoanus isimli oyuncu bu işte çıtayı epey yükselterek ünlü oyun Fallout serisini 90 dakikada adeta yalayıp yuttu.

Speedrun akımı kapsamında böyle bir başarıya imza atan Tomatoanus bir anda oyun piyasasında odak noktası haline gelmiş durumda. Yayınlandığı dönemde birçok ödül alan Dünya’nın en iyi rol yapma oyunları arasında gösterilen Fallout serisini bilmeyen neredeyse yoktur. Tahmincilere göre oyunun normal oynanış süresi 1000 saatin üzerinde.

Speedrun, oyuncuların oynadıkları oyun içinde hiçbir hata yapmadan, kestirme yollara başvurarak oyunu mümkün olduğunca kısa sürede bitirmesine dayalı bir akım. Son zamanlarda oldukça tutulan bu akımı birçok oyuncu deneyip türlü başarılara ve rekorlara imza attılar. Ama eminiz ki kimse herhangi birinden böylesine bir performans beklemiyordu. Tomatoanus bugüne kadar ki bütün Fallout serilerini kimsenin yardımı olmadan yalnızca 1 buçuk saatte bitirerek efsanevi bir rekora imza attı. Aşağıdaki linkten kendisinin dünya rekoru kırdığı performansını izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=7-BYuqDxS1w

Bir önceki yazımız olan Senaryosu Filmleri Aratmayan 4 Oyun! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*