20.000$ ‘ lık Uçan Kaykay Hoverboard 6 Dakika Uçabiliyor

20.000$ ‘ lık Uçan Kaykay Hoverboard 6 Dakika Uçabiliyor

Bilim TeknoMania 1 views
sponsorlu reklam

ArcaSpace isimli bir firma tarafından geliştirilen uçan kaykay hoverboard 6 dakika boyunca uçabiliyor.

ArcaBoard ismi takılan bu uçan kaykayın satış fiyatı ise 20.000$.

Ucan-Kaykay-HoverBoard-ArcaBoard

ArcaSpace 2004 yılında Ansari X ödül yarışmasında yarışan 26 takımdan birisi oldu. Özel bir uzay teknoloji firması olan ArcaSpace youtube kanalından “The Making of ArcaBoard” isimli bir video yayınladı.

ArcaSpace tarafından videoda tanıtımı yapılan ArcaBoard bir fanla çalışıyor ve üzerindeki kişiyi bir ayak yüksekliği kadar yerden havalandırabiliyor. Dikdörtgen şeklinde olan ArcaBoard 272 beygir gücüne sahip ve 36 adet elektrikli fan kullanılmış. ArcaBoard ‘ ın teknolojisi bunlarla sınırlı değil, üzerinde dahili birde denge sistemi bulunuyor.

Ürünün şarj süresi ise 35 dakika ve saatte 12,5 mil hız yapabiliyor, buda ortalama 20 km hıza tekabil ediyor.

2015 yılına damga vuran uçan kaykaylar, bir çok kişi tarafından beğenilmişti. Bilim-kurgu filmlerini anımsatan bu yapımların bir kaç yıl içinde daha da gelişerek günlük hayatta kullanılması bekleniyor. ArcaBoard ‘ ın Türkiye ‘ de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda kesin bir bilgi yok fakat uçuş süresi kullanıcı yorumlarına bakılırsa beklentilerin altında gibi görünüyor. Kullanıcılar uçan kaykayın, ulaşım için yetersiz olduğunu fakat eğlence amaçlı kullanılabileceğini düşünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Yılının En İyi Drone Fotoğrafları başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*