4.5 G’nin Bize Sağlayacağı Olumlu ve Olumsuz Tarafları

Mobil Zafer 1 views
sponsorlu reklam

Duraklarda, televizyonlarda ve sitelerde yer alan reklamlarda sık sık karşılaştığımız ve Türkiye’de 26 Ağustos 2015 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim tarafından 4.5 G teknolojisine geçilmeye karar kılınmıştı.
2029 yılına kadar IMT yetkilendirilmesi tarafından verilen haberlere göre 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5 G teknolojisi kullanılmaya başlayacak. Tabi durum böyle olunca Türkiye’de bulunan kullanıcılarımız uzun bir süre 4.5 G teknolojisine sahip olacağa benziyor.
Tabi her güzel şeyin olumsuz bir tarafı günümüzde olmazsa olmaz bir hal aldığından dolayı elbette 4.5 G’nin bize sağlayacağı olumlu ve olumsuz yönlerde bulunuyor. Bu yazımızda 4.5 G ile birlikte bize getireceği olumlu ve olumsuz yönleri paylaşıyoruz.
4.5 G’nin Olumlu Yönleri

1) Daha Hızlı Olması

Türkiyede bulunan internet kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan yavaş internet hızı 4.5 G teknolojisi ile iyileşeceğe benziyor. Bunun sonucunda internet kullanıcıları interneti daha hızlı bir şekilde geçirirken telefon konuşmaları daha akıcı bir hale gelecek.
2) Uygulamalar Daha Akıcı Şekilde Kullanılabilecek

4.5 G teknolojisinin yeni hızıyla birlikte multimedya öğeleri daha verimli bir şekilde aktarım halinde olacağından dolayı toplum içerisinde tabiri caizse youtube videolarını veya filmleri daha hızlı ve akıcı bir biçimde izleyebileceğiz.
3) 4.5 G Geçişi Oldukça Basit Olacak

4.5 G kullanımını amaçlayan GSM operatörleri 4.5 G teknolojisinin kullanımı uygun bir hale getirmeyi üstlenecek. Telefonlarımıza arada gelen bilgi mesajlarında yer alan adımları uygulayarak 1 Nisan 2016 yılında 4.5 G teknolojisine sahip olabilirler.

4.5 G’nin Olumsuz Yönleri

Yinede Bir 5 G Değil

Her ne kadar 4.5 G teknolojisi ile birlikte bir çok alanda ilgi çekmesine rağmen günümüzün gelişmiş ülkeleri tarafından kullanılan 5 G teknolojisi ile kıyaslanmayacağını bile düşünebiliriz. Kısa bir şekilde açıklayacak olursa 4.5 G teknolojisi Avrupanın üzerinde çalıştığı 5 G teknolojisinden oldukça farklı bir seviyede.

Maddi Sıkıntıları

4.5 G teknolojisi ile birlikte gerekli alt yapı kurulumları ve diğer faktörlerin nedeniyle operatörler kota veya maliyeti arttırmak gibi bir yönteme başvurabilirler.

Bir önceki yazımız olan 4.5G Aramaları Yavaşlatacak Mı ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*