ABD Ordusu Süper İnsan Üretiyor!

Bilim hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Amerika Birleşik Devletleri teknolojik gelişmelerine yakında büyük bir yenilik katacak. Ülke savunması için harika bir buluşa imza atacak olan hükümet robotik insanlar üreterek olası bir savaş durumunda en iyi sonucu almayı planlıyor.

ABD ordusu, askerlerinin stres içinde olduklarını anlayabilen ve onların savaş sırasında daha etkili bir direnç göstermesini sağlayan biyosensörler üreterek bunları askerlerin teçhizatları arasına katacak. Yayınlanan resmi açıklamalara göre bu projeyle genetiği değiştirilmiş askerler yetiştirilebilecek ve savaş yetenekleri büyük çapta gelişim gösterecek.

abdordusuteknozen

2017 yılının başlarında ABD ordusu, hava kuvvetleri için bu tarz bir proje geliştirip biyosensörlerle dolu bir kaskı başarıyla test etmişti. Aynı başarıyı kara kuvvetleri için düşünen Amerika Birleşik Devletleri, söz konusu teknolojiyi 2020 yılına kadar hayata geçirmeyi planlıyor. Bu sayede askerlerin savaş sırasında neler düşündüğüne dair verilen elde edilebilecek ve bu biyosensörler donanımlı bilim adamları tarafından kontrol edilip askerlerin en zor şartlarda mantıklı kararlar almasını sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Robotu İntihar Etti! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*