Android N (7.0) Duyurusu

Android N (7.0) Duyurusu

Yazılım Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Android N’de uygulama menüsü olmayacak
Android N ile beraber uygulama menüsü butonuna elveda diyeceğiz.

Android ekosisteminde pekçok kullanıcı Android 6.0 güncellemesini bekleyedursun; Google 18-20 Mayıs tarihleri içinde tertip edecek Google I/O Geliştiriciler Konfransı’da Android N’in (büyük ihtimal Android 7.0) ilanını gerçekleştirecek.

Etkinlik tarihi yaklaşırken Android N ile ilgili veriler de gelmeye devam etmektedir. Android’in önümüzdeki sürümünde karşımıza çıkacak en mühim yeniliklerden biri görünüşe bakılırsa uygulama menüsü butonunun (bütün uygulamalara ulaşım imkanı sunan menü) olmayışı olacak. İlk olarak fenomen Android sitesi Android Authortiy sitesi aracılığıyla meydana atılan ve bir görselle desteklenen argüman bu sabah Google aracılığıyla resmen onaylandı diyebiliriz.
Arama motoru devi Google Haritalar Servisi hesabından Oscar hediye merasimine ilişkili olarak bir video yayınladı. Video kullanılan telefonda uygulama menüsü botunundan mahrum bir stok Android deneyiminin sunulduğu görülüyor.

Android N’nin son sürümünde uygulama menüsü butonu kocaman ihtimalle olmayacak. Görünüşe bakılırsa Google bu istikamette gelişmelere imzalayarak ve sızıntılara liderlik ederek kullanıcıların tepkilerini ölçmek talep ediyor. Android N’de her ne civarı mevzubahis buton kaldırılacak olsa da, widget kullanımının sürdürülmesi bilave ediyor.

Uygulama menüsü butonundan mahrum Android arayüzü noktasında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Samsung Güvenlik Güncellemesi başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*