Android Tarayıcı Virüslerini Temizlemek

Bilim Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

Android Tarayıcı Virüsü telefon için her zaman büyük risk taşır. Bu  riskle beraber, Android cihazlar ciddi oranda yavaşlar. Yavaşlayan cihazlar üzerinde bazen işlem yapılamaz. Bunun için Android Cihazlardaki Virüsleri güncel olarak temizlemeniz en önemli faktördür. Taarayıcı virüsleri bazen zor temizlenir. Temizlemek için biraz uğraş vermek gerekiyor. Tarayıcılar üzerinde yer alan Virüsler, her zaman geçici Virüsler olmaz. Ancak bazı temizleme yöntemleri sayesinde, kısa  sürede Android cihazlar üzerindeki Arama yerleri virüslerden kurtulur. Google Chrome gibi çok kullanılan Aram Adreslerinde, Virüs olma ve oluşma tehlikesi her zaman yüksek.

– Tarayıcıyı Tamamen Silip Tekrar Kurmak

Tarayıcınızı silerek, yeniden yükleme yapabilirsiniz. Ama, eğer Virüs boyut olarak yüksek derece de risk taşıyorsa, silip tekrar yüklemekte sizi kurtarmayabilir. Bunun için kapsamlı bir Ayar ve Virüs taraması yaptırmanız en mantıklı sonucu verecektir.

– Tarayıcı Veri Temizleme

Kullandığınız tarayıcıların ” Ayarlar- Uygulamalar-Veriler ” bölümünden, ” Veri temizlemesi ” yaparak, kısa sürede istenmeyen Virüslerden kurtulabilirsiniz. Bu sayede Tarayıcı üzerindeki Virüsler tamamen temizlenmiş olacaktır.Ancak verileri temizlemekte, bazı Virüsler de tam olarak olumlu sonuçlar vermez. Kapsamlı bir Virüs taraması yapmak en mantıklı sonucu almanız da yüksek oranda size fayda edebilir.

Bir önceki yazımız olan TÜBİTAK Uzun Ömürlü Güneş Paneli Geliştirdi başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*