ANDROİD TELEFONDA GÜVENLİ MOD NEDİR VE NASIL GÜVENLİ MODDAN ÇIKILIR

Mobil Sinan EYLEM 0 views
sponsorlu reklam

Çoğu kişi işletim sistemi kilitlendiğinde veya işletim sisteminde ters giden bir şeyler olduğunda bilgisayarını güvenli modda başlatmıştır ve açılmayan, sizi saatlerce uğraştıran bilgisayarınızın bazı özellikleri kısıtlanarak açılmış işlemlerinizi rahatlıkla yerine getirmişinizdir. Peki ya bu özelliği android telefonlarımızda kullana bilir miyiz? Neden böyle bir özellik vardır.

Üzerinde android işletim sistemi bulunan cihazlarda da bu özelliği kullanabiliriz. Güvenli mod’ un asıl amacı Windows işletim sistemlerinde olduğu gibi gereksiz programların çalışmasını engelleyerek sadece işletim sisteminin açılmasında kullanılan programlar etkin kullanarak sistemin stabil olarak açılmasını sağlamaktır. Her telefonda güvenli modda açma şekli farklıdır. Burada sadece Samsung telefonlar için nasıl yapılar onu anlatacağım.

Samsung Galaxy S3 ve Note serisi için güvenli mod:

Telefonu kapatıp yeniden başlattığınızda ya da kapatıp tekrar açtığınızda açılış sırasında Samsung logosu geldiğinde telefonunuzun sağ altta bulunan menü tuşuna birkaç kez basılı tutun ya da sürekli olarak basın açılışınız güvenli modda olacaktır.

Samsung Galaxy S güvenli mod:

Burada telefon kapalı vaziyette bulunurken menü tuşuna basılı tutuyoruz ve güç düğmesine basıp açıyoruz.

Güvenli moddan çıkmak içinde telefonu kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

android güvenli mod

android güvenli mod

Bir önceki yazımız olan TİM COOK’UN YENİ GÖZDESİ TÜRKİYEDE SATIŞA SUNULDU başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Sinan EYLEM {Sinan EYLEM}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*