Android telefonlara kablosuz olarak dosya nasıl aktarılır?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Bilgisayarınızdan telefona dosya aktarırken hala eski usul USB kablolarıyla mı uğraşıyorsunuz? Cevabınız evetse, sizi kablosuz ağ teknolojilerinden faydalanmaya devam ediyoruz!

Çoğu cep telefonu kullanıcısı, halen daha USB kablolarını kullanarak bilgisayardan telefona, telefondan bilgisayara dosya aktarımı sağlıyor. Ancak hiçbir şekilde kablo kullanmadan, WiFi üzerinden cihazlar arasında dosya transferini gerçekleştirebilmek mümkün. Bu sayede Çin malı USB kablolarıyla yavaş hızda dosya aktarmak yerine kablosuz olarak hızlı bir şekilde dosyalarınızı cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Üstelik çok basit ve hızlı bir şekilde.

Dünyaca ünlü bilgisayar ve telefon üreticisi Lenovo tarafından geliştirilen ShareIt isimli ücretsiz yazılım, kablosuz olarak cihazlar arasında dosya aktarımı yapmanızı sağlıyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu program sayesinde fotoğraf, video ve belgelerinizi ışık hızında dosyalarınıza yükleyebiliyorsunuz.

Android’den bilgisayara kablosuz olarak nasıl dosya aktarılır?

Öncelikle http://shareit.lenovo.com/ adresini ziyaret ederek bilgisayarınız için ShareIt yazılımını indirin. Daha sonra https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps adresinden ShareIt uygulamasını Android cihazınıza indirin.

click-on-receive

Bilgisayardaki programı açtığınızda karşınıza çok basit bir arayüz çıkacaktır. Gönder ve Al şeklindeki iki butondan istediğiniz herhangi birini seçin. Telefondan bilgisayara dosya aktaracaksak “Al” seçeneğini tıklayın.

send-files-via-shareit

Cep telefonunuzdan ShareIt uygulamasını açın ve Gönder butonuna basın.

send-files

Göndermek istediğiniz dosyaları seçtikten sonra Gönder düğmesine tekrar basın.

tap-on-pc

Ardından bir radar ekranı karşınıza çıkacaktır. Burada bilgisayarınızın ismini gördüğünüzde üzerine tıklayın ve dosya aktarımı işlemini başlatın.

how-to-Transfer-Files-Wirelessly-between-a-PC-from-Android

Gönderdiğiniz dosyalar İndirmeler > ShareIt klasörü içinde depolanacaktır.

Bir önceki yazımız olan 4.5G Aramaları Yavaşlatacak Mı ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*