Android telefonlarda çıkan reklamlar nasıl engellenir?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Hemen her akıllı telefon kullanıcısı, internette gezinirken karşısına çıkan reklamlardan şikâyetçi olur. Sitelerin daha yavaş yüklenmesine yol açan ve veri kullanımı artıran bu reklamları engellemek isteyenler ise çeşitli yöntemlere başvurabiliyorlar. Evet, internet üzerinden ücretsiz olarak bilgi edinebiliyorsak bunu reklamlara borçluyuz. Ancak bazı siteler reklam yayınlamayı abartıyorlar ve reklamları engellemek kaçınılmaz hale geliyor.

Reklam yayınlarken Google Adsense servisini kullanan web sitesi sahipleri, bir sayfada en az 4 adet reklam birimini barındırabiliyorlar. Ancak Adsense yerine başka hizmetleri kullananlar için böyle bir sınır olmadığından, çoğu zaman reklamlardan aradığımız içeriğe ulaşamıyoruz bile. Neyse ki sayfanın tamamını kaplayan görseller, aniden açılan yeni pencereler ve rahatsız edici daha birçok reklamı engellemenin çok basit bir yolu var: AdBlock!

Bilgisayar ve cep telefonlarında kullanabileceğiniz AdBlock, sahip olduğu geniş reklam engelleme listesiyle hemen tüm reklamları sorunsuz bir şekilde engellemeyi başarıyor. AdBlock Plus isimli Chrome ve Firefox tarayıcı eklentilerinin yanı sıra mobil telefonlar için üretilen AdBlock Browser da kullanıcılara reklamsız bir internet deneyimini vaat ediyor.

Android’de reklamlar nasıl engellenir?

adbl

Öncelikle Google Play Store’dan Android için Adblock Tarayıcı uygulamasını indirin.

enter-web-address

Uygulamayı indirdikten sonra herhangi bir internet sitesini ziyaret edebilir, reklamlardan arındırılmış ve hızlı bir şekilde internet aleminde sörf yapmaya başlayabilirsiniz. Bazı sitelerde reklamlara izin vermek istiyorsanız yine uygulama ayarlarından bu işlemi gerçekleştirebilmeniz de mümkün.

Bir önceki yazımız olan 4.5G Aramaları Yavaşlatacak Mı ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*