Android’de gizli dosyalar nasıl görülür?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Android işletim sisteminde var olan gizli dosyaları görebilmek ve bunları silmek istiyorsanız, telefonunuza yüklü gelen dosya yöneticilerinden daha farklı uygulamalar indirmeniz gerekiyor. Android, sistem olarak istediğiniz bir dosyayı gizleme imkanı sunmasa da Google Play Store’dan indirebileceğiniz bazı uygulamalarla bu işlemi yapabilmek mümkün.

Eğer siz de sisteminizdeki gizli dosyaları görüp istediğinizi silmek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Bu gizli dosyaları silerken sistem klasörlerini kesinlikle silmemeye azami dikkat göstermeniz gerekir. Aksi takdirde telefonunuz ciddi manada zarar görecektir. Her neyse, hazırsanız başlayalım!

select-storage-to-view-hidden-files-android

Öncelikle ASTRO File Manager isimli uygulamayı mağazadan indirip açalım. Sol taraftan açılan menüden gizli dosyaları görmek istediğimiz sürücüyü seçelim.

click-on-options

Daha sonra uygulamanın üst sağ köşesinde yer alan üç noktalı butona basalım. Burada gizli bir menü açılacaktır.

show-hidden-files-android

Karşımıza gelen menüde Basic ve Advanced olmak üzere iki bölüm yer alıyor. Biz sağ taraftaki Advanced sekmesini açalım. Bu sayfada da Show hidden files seçeneğini işaretleyip aktif hale getirelim.

İşlem bu kadar! Artık Android cihazınızdaki tüm gizli dosyaları görebilir, üzerinde istediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz. Eğer sıradan bir Android kullanıcısı değilseniz muhtemelen bu özelliği kullanmaya hiç ihtiyaç duymayacaksınız bile. Ancak telefondan bilgisayara dosya kopyalarken boş yere gizli dosyaları taşımak istemiyorsanız, ASTRO File Manager isimli uygulama var olan tüm taleplerinizi karşılamak için ideal ve ücretsiz bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan 4.5G Aramaları Yavaşlatacak Mı ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*