Anonymous, 50 Milyon Türk’ün Bilgisini Yayınladı

Siber Suçlar TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Konumu belli olmayan hacker grubu anonymous, gündemde göz önüne gelmek için yeni bir adım attı. YSK 2011 verilerini hackleyen Anonymous, bu bilgileri program haline getirerek 50 Milyon kişinin TC kimlik numarası da dahil olmak üzere açık adres bilgisini de paylaştı.

Dünya’daki çıkar savaşları, tüm hızıyla devam ediyor. Her gün yeni bir savaş, yeni bir işgal haberi ile güne uyanıyoruz. Bu savaşlar sadece gerçek ortamda değil, sanal ortama da sıçrıyor. Türk hacker grubu Ayyıldız Tim ile, konumu belli olmayan ancak Amerika ve Rusya tarafından kurulduğu tahmin edilen Anonymous hacker grubu, bir süredir karşılıklı savaş içindeydi. Bu savaş kapsamında Ayyıldız Tim, çeşitli anonymous destekçisi internet sitelerini hackleyerek erişimi bir süreliğine kesti. Bu siber savaşa ise, şuanlık son noktayı Anonymous koydu.

Geçtiğimiz günlerde, Anonymous resmi twitter hesabından yapılan bir paylaşım oldukça dikkat çekmişti. Kimileri, bu tür bir duruma ihtimal dahi vermediği için araştırma gereği duymadı. Ancak 1-2 kişinin denemesi ile birlikte, programlarda gerçekten de 50 milyon Türk’ün bilgisinin bulunduğu ortaya çıktı. Bu bilgiler, 2011 yılında Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan seçimlerde oy kullanan kişilerden oluşmakta. Açık adres bilgisi, doğum yeri, anne-baba adı ve doğum tarihi gibi bilgilere ulaşım izni veren bu program, şuan için herkese açık bir şekilde kullanıma sunuldu ve halen de bu programa erişim sürüyor. Ayyıldız Tim’in bu saldırıya karşı tutumunu merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Spotify ' e Telif Hakkı İhlalinden Dava başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*