App Store beyaz sayfa hatası nasıl çözülür?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Android’deki Google Play Store ile kıyaslandığı zaman çok daha kalifiye uygulamalara ev sahipliği yapan App Store, zaman zaman hiçbir sebep olmadan beyaz sayfa hatası verebiliyor. Hata mesajı da gözükmediği için sorunun neden kaynaklandığını bilemediğiniz bu durumla siz de karşılaşmışsanız yazıyı okumaya devam edin. Yazacağımız yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz.

Hayatın hemen her alanında uyguladığımız gibi, iOS işletim sisteminde de bir uygulamanın hata vermesi gibi durumla karşılaştığımızda “yeniden başlatma” tekniğini denemek gerekir. Bunun için home butonuna iki kez hızlıca basıp arkaplanda açık olan uygulamalar arasındaki Mağaza‘yı kapatın. Daha sonra tekrar Mağaza uygulamasını açın. Sorun bu şekilde çözülmüşse anlık bir hatanın söz konusu olduğu anlaşılır.

Ancak… App Store halen daha beyaz sayfa göstermeye devam ediyorsa yine “yeniden başlatma” işlemini uygulamalısınız. Fakat bu sefer Mağaza uygulamasını değil, telefonunuzu kapatıp yeniden başlatın. Yine mi sorun çözülmedi? Bu sefer mutlaka internet bağlantınızı kontrol edin. Bazen App Store’un beyaz sayfada takılı kalması, yavaş bir internet bağlantısına sahip olmanızdan kaynaklanabilir. WiFi ağınız da App Store’u engelliyor olabilir, bunun için hücresel veride de Mağaza’yı çalıştırmayı deneyin.

Hala daha çözülmedi mi? O zaman Ayarlar > iTunes & App Store bölümünü açın. Apple hesabınızdan çıkış yapın. 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar giriş yapın.

 

Tüm bu işlemlere rağmen App Store açılmıyorsa derin bir nefes alıp hızlı bir şekilde uygulamanın en altında gözüken butonlara seri olarak basın. Bu, sorununuzu çözecektir.

Bir önceki yazımız olan Windows'ta ekran kaydı nasıl yapılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*