Apple Cezayı Aldı!

Sosyal Medya Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

Apple 2013 yılından bu yana, hakkında açılan birkaç davayla uğraşmaktaydı. Markanın değerini düşürme ihtimali’de olan bu soruşturmalardan, bir an önce kurtulmak isteyen Apple, Mahkemeden çıkan kararla beraber adeta yıkıldı. Mahkeme Apple markasını suçlu buldu. Bunun üzerine de ciddi bir ceza aldı. Rakam olarak gerçekten yüksek bir ceza alan Apple, artık kendini savunmasına da gerek kalmadı. Elektronik Gazeteleri izinsiz ve piyasalardan habersiz olarak, gizlice yükselten Apple, Mahkeme tarafından “450 Milyon Dolar ” cezaya çarptırıldı.

Apple Markası  ” patent ” davalarından da yargılanmaktaydı. Ama ilk ceza buradan geldi. Elektronik ortam üzerinde, diğer markalara haber vermeden, haksız rekabet yapma adına, Elektronik Dergilerin fiyatlarını kimseden habersiz yükseltti. İlk başlarda kimse bu durumdan haberler olamadı. Ancak kısa sürede bazı markalar, kendi kazançlarının düştüğünü, Apple markasının kazançlarında ise bir yükselme olduğunu fark ettiler. Bunun üzerine zaten, hemen şikayetler geldi.

Mahkeme Apple markasını ciddi bir şekilde yargılamaya devam ederken, Apple kendini savunmak için, ” İtiraz ” etmekteydi. Ancak Mahkeme bu delilleri kesinlikle gereksiz gördü. Apple ciddi bir rakamda cezaya çarptırıldı. Tam 450 Milyon Dolar ceza aldı.Apple markasının, telefon üzerinde ” 3D TOUNCH ” özelliğini, başka bir markadan alıntı yaptığı içinde, devam eden soruşturmaları bulunmakta.Apple markasına bakalım başka bir ceza gelecek mi?

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger uygulamasına Spotify desteği başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*