Apple, İsim Sıkıntısı Yaşadı !

Mobil TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Dünyanın en büyük mobil cihaz üreticilerinden birisi olan Apple, uygun bütçeler için çıkarmak istediği telefon modeli ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu telefonun en büyük özelliği, uygun fiyatlı olması nedeniyle yüksek satış kapasitesine ulaşabilme ihtimali olarak görünüyor.

Bilindiği gibi Apple, kurulduğu ilk günden bu yana ihtişamlı cihaz üretiminde bir numara. Her çıkarılan modelde, birbirinden ilginç tasarım ayrıntıları ile dikkat çeken iPhone serisi, yeni model üzerinde oldukça yoğun olarak çalışıyor. Çünkü bu model hem Apple çalışanları için, hem de müşteriler için oldukça farklı bir deneyim olacak ve eğer istenilen satış oranları yakalanırsa bu tür ekonomik modellerin üretimi de devam edecek gibi görünüyor.

Yeni modelin tasarımı ve geliştirilme aşamasından çok, modele isim bulma konusunda sıkıntı çeken Apple, bu konuda müşterilerinin de görüşlerini aldı. 4 inç ekran boyutuna sahip olan bu telefon, iPhone 6 serisine yakıştırılamamış olsa gerek ki bu modeli iPhone 5 serisine aktarmışlar. Henüz her ne kadar kesin olmasa da bu modele iPhone 5SE ismi verilecek gibi duruyor. Şuana kadar hiç “SE” modelli bir ürün üretmeyen iPhone da, kullanıcıların bu telefona göstereceği ilgiyi oldukça merak ediyor.

Bu telefonun sistem özellikleri de, fiyat ve boyutuna uygun olacak bir şekilde ayarlanmış. Yaklaşık 4 inç ekran boyutuna sahip olacak bu telefonda, tüm iPhone’larda klasik olarak sürdürülen 1 GB ram alışkanlığı da devam edecek. Bunun dışında, şuan için bu cihaz ile ilgili extra bir ayrıntı yok.

Bir önceki yazımız olan Satışa çıkmadan Rekor Kıran Telefon başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*