Apple son gözdesi iphone X her şeyiyle farklı bir deneyim sunuyor

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

 

 

Dünya’da akıllı telefon piyasasına yön veren birinci üretici olan Apple,24 Kasım’da yani yarın akıllı telefonlar için tüm alışkanlıkları yukacak iPhone X modelini satışa sunacak. Apple’ın son gözdesi iPhone X,alışması biraz zor yenilikleri kullanıcılarıyla buluşturmuş olacak.

iPhone X,uğradığı ezber bozacak değişimlerle kullanıcılarını bu kez çok ama çok şaşırtacak!

İşte, o yenilikler..

 

 

iPhone X modelinin Türkiye’ye ne zaman geleceği ve satışa ne zaman çıkartılacağı türünden sorular kasım ayına girdiğimiz ilk günden bugüne teknoloji meraklılarının gündeminde ilk sıralarda olmaya devam ediyor. Apple,iPhone X’in Türkiye’den  ne zaman satın alınabileceğini sonunda açıkladı.

Apple cephesinden ulaşılan duyumlara göre yeni iPhone X serisini, 24 Kasım’da, yarın Türkiye’den satışına başlayacak.

 

Ancak burada dikkat! İphone X’e sahip olacaklar için büyük sürprizler var.Bugüne kadar iphone kullanıcılarının tüm alışkanlıkları değiştirmesini sağlayacak ve eski deneyimleri tarihin tozlu sayfalarının arasına gömecek yepyeni bir tecrübe oluşturacak iPhone X bize neler vaat  ediyor?

 

Akıllı telefon üreticisi Apple ,piyasaya çıkaracağı ses getiren ve en yüksek donanımlı iPhone X telefonu ile şimdi kullanıcılarını şaşkına çevirecek . iPhone X’in hayatımıza katacağı değişiklikler…

 

 

Öncelikle iPhone X’de artık birçok düğme tahmin ettiğiniz şekilde çalışmayacak.Telefonun sağ tarafındaki Güç düğmesi(Power) bundan sonra sadece telefonunuzu kapatmaya görevini üstlenmeyecek.Telefonu kapatmak istediğinizdeyse hem Güç (sağda) hem de ses açma/kapama düğmelerinden birine birlikte  basarak telefonunuzu kapatabileceksiniz.

 

İkinci büyük yenilik ise, şimdiye kadar üretilen bütün iPhone modellerinden aşina olduğumuz bataryanızın gücünü gösteren yüzdelik oran,ilk bakışta görülmeyecek. Bundan kalan bataryanın durumunu pil göstergesine bakarak anlayabilecek; yüzdelik oran olarak  kalan telefon pil ömrü bilgisinin ekranda görülebilmesi  için telefonu bir süre kullanmak gerekecek.

 

Aynı durum daralmış olan alan sebebiyle Bluetooth servisi açık olmasına rağmen,Bluetooth simgesi ekranda görünmeyecek.

 

İphone X modeliyle tasarımda yer verilmeyen Home düğmesi sebebiyle,telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğinizde  aynı anda hem Güç düğmesine(Power)  hem de Ses Açma düğmesine basmak olacak.

 

İşte sırada belki de akılları kurcalayan en önemli soru,Home(Ana Ekran) düğmesine bastığımızda ana ekrana dönebiliyorduk.Artık bu düğme yok,o halde nasıl ana ekrana erişebileceğiz? Evet parmağınızı iPhone X ekranının altında yer alan  beyaz  tırtıktan yukarıya hafifçe kaydıracaksınız.Bu sayede siz hangi işlemi yapıyor olursanız da ana ekrana dönmüş olacaksınız.

 

Evet yine Home tuşunun olmamasından kaynaklanan ve kullanıcıları merak içine düşüren bir başka soruya gelecek olursak Home tuşuna çift tıklayıp önceden açmış olduğumuz uygulamaları teker teker kapatabiliyorken şimdiyse bu işi nasıl halledeceğiz?İşte yine ekranın hemen altındaki tırtık bizlere yardımcı oluyor ve dilediğiniz bir uygulamayı açmış olduğunuzda parmağınızı yine hafifçe yukarı kaydıracaksınız. Eğer hızlı şekilde kaydırırsanız mümkün olmuyor. Ama artık bu da yeterli değil!

 

Kaydırma işlemiyle birlikte küçülen pencerelerden birinin üzerine basılı tutmanız gerekecek.Sonrasında tepede eksi işareti gördüğünüzde uygulamaları ister eksiye basarak isterseniz de yukarı ittirerek uygulamaları kapatabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Iphone'da Çift Hat Çılgınlığı! Çift Simkartlı Iphone! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*