Apple ve Samsung, bu kez katlanabilir bir telefon üretmek için rekabete soyundu!

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Global teknoloji piyasasındaki en büyük aktör olan Apple tarafından katlanabilir ekranlı bir iPhone modeli için patent başvurusunda bulunulduğu ortaya çıktı. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin yakın zamanda yayınladığı başvuru, Apple’ın ,teknoloji piyasasındaki diğer büyük aktör Güney Koreli Samsung’un Galaxy X ile rekabete girişmek için hazırlık içerisinde olduğunu gösteriyor.

Samsung,yeni akıllı telefonu Galaxy X modelini doğruladı!
Bundan on beş yıl öncesinde dokunmatik telefonların üretileceği ve bu denli yaygınlaşacağı kimilerine göre hayal sanılırken bugün ise,katlanabilir bir akıllı telefon üretilmesi için patent alındığının duyulması artık bir başka hayali yaşayabilecek olduğumuzu ispatlar niteliktedir.Samsung Galaxy X, eğer bir aksilik olmazsa akıllı telefon dünyasının taşları yerinden oynatacak telefonlarından biri olacaktır.Samsung ise, yanlışlıkla bu akıllı telefon modelini ilk kez onayladı.
Apple da katlanabilir bir iPhone serisi telefon için hazırlık sürecinde
Şirketin patent başvurusu girişiminin yayınlanması ile şirketin LG markasıyla ile katlanabilir iPhone serisi akıllı telefon modeli için odaklandığına ilişkin yorumlar ispatlanmış oldu. Açıklamada ise,konusu geçen elektronik cihazın katlanmasını sağlayan esnek bir öğeden söz ediliyor.İşte bunun ise, esnek bir ekran olabilmesi yankı bulan bölüm oldu. Esnek ekranın, akılı telefonun katlandığında telefon ekranının bükülmenin ekseni boyunca kıvrılmasını sağlayacak bir bükülme kısmı bulundurabileceği de ortaya çıkan diğer arasında olduğunu görmekteyiz . Bununla birlikte,akıllı telefonun ekranın tıpkı bir kitap gibi açılıp kapanabileceğinin de vurgulanıyor.

Üretici markaların, bu katlanabilir tasarımı başarabilmesi için LCD, OLED ve microLED gibi ekran paneli teknolojilerinin avantajlarından istifade edebileceği belirtiliyor.Apple’ın iPhone X modelinde kullandığı ekran düz olmasına rağmen esasında kapağın altına sıkışmış uçları ise,olan esnek ekrana sahiptir.Bu özelliğin çerçevesiz bir tasarıma yakın bir görünümü elde edebilmek için gerekliği olduğunu ifade edelim.Ayrıca tüm bunlarla beraber, bükülebilir olarak kullanmak üzere tasarlanacak ekran için daha da ileriye gidilebilmesi mümkün olacaktır.
Şu an için Apple markası hakkında yapılan analiz ve yorumlara göre, şirketin 2021 yılı içerisinde microLED çeşidi ekrana geçiş yapabileceği ve bununla birlikte bükülebilir bir iPhone serisi de aynı dönemde çıkacağı öngörülen senaryolar arasında yer almaktadır.Elbette şuan birçok kullanıcının yakındığı özelliklerden kurutulup daha fazla parlaklık oranı, doygunluk ve güç verimliliği ile sağlayan ekran teknolojilerine sahip elektronik cihazlar hatırı sayılır bir yenilik olacaktır.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'ta mesajların silinse de okunabiliyor! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*