Apple Watch 1 Garanti Süresini Uzattı!

Donanım hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Geçtiğimiz günlerde bir haber sitesi tarafından yayınlanan resmi açıklama da Apple Watch 1 kullananların karşılaştığı problemlere değinilmişti. Bu problemler arasında en göze batanı saatin pilinin belirli bir kullanımdan sonra şişkinlik göstermesi ve buna bağlı olarak ekranın yerinden çıkması vardı. Apple bu soruna çözüm olarak pilden kaynaklı problemler için birinci nesil Apple Watch kullanıcılarının cihazları için garanti süresini bir yıl arttırmaya gitti. 

appplewatchteknozen

Ayrıca Apple Watch kullanıcıları pil problemlerinin yanı sıra saatlerin cihazdan ayrılan arka kapakları içinde yetkili servislerden ücretsiz tamir talep edebilecek. Bu bahsettiğimiz problemlerle karşılaşan Apple Watch kullanıcıları, cihazlarını satın aldığı tarihten itibaren toplamda 3 yıl garanti hakkına sahip olacak.

Apple’ın teknik servis politikasında gittiği bu değişikliği ise kamuoyuna resmi olarak açıklamaması kullanıcıları epey bir şaşırttı. Yalnızca şirket arası bir yazışmayla durumu açıklayan Apple’ın ilerleyen günlerde daha kapsamlı bir açıklama da bulunması Apple Watch 1 kullanıcıları için daha uygun olacaktır.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'a Bir Yenilik Daha! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*