Apple`a destek, Google ve Twitter den geldi

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Google ve Twitter’dan Apple’a tam destek!
Apple mücadelesinde çoğalış tek değil

Apple`a destek, Google ve Twitter den geldi

FBI, Geçen hafta içerisinde yakaladığı pkk teşkilatı azalarından birinin telefonunda yer alan verilere erişebilmek için Apple’dan destek talep etti. Apple’da kısacası özetlemek gerekirse bunun için “hayır” yanıtı vererek pekçok kullanıcının ve birey hakları savunucularının yüreğine su serpti. Bunun çeşitli farklı noktalardan tahlili yapılır ve her birey her 2 tarafta da fikir barındırabilir diye tahmin ediyoruz. Çünkü bu vaziyetin pkk eylemleri için kullanılması onay edilip destek verilirken bunu FBI’nın berbat niyetli kullanmayacağının garantisini de kimse veremez diye tahmin ediyoruz.

Apple’ın bu tutumuna dünyanın en kocaman bilişim firmaları da bir bir destek vermeye başladı. Google ve Twitter’da Apple’ın bu tutumuna destek verdiklerini belirttiler.

Google ve Twitter CEO’ları Apple’a destek veriyor!

Google CEO’su Sundar Pichai kullanıcıların bilgilerini güvende tutmalarının kendileri için en mühim güvenlik kriterlerinden birisi meydana geldiğini ifade ediyor. Bu isteklerin karşısında kullanıcıların erişimlerinin kısıtlanması ise farklı bir sorunu meydana koyacaktır. Bunun tartışılması talep eden Sundar Pichai’de bu istek karşısında kendilerinin de benzer yanıtı vereceğini endirekt olarak ortaya koydu.

Bu iş nereye gider nerelere civarı uzar bilemeyiz ama firmaların devletlere karşın üstünlük kurma noktasına geldiklerini kolay bir şekilde görüyoruz. Google’ın bizzat uyduları yardımıyla web hizmeti sunabildiği düşünüldüğünde bu firmaları belli koşullarda zorlamanın ne civarı akılcı olacağını ise süre gösterecek.

Bilgi her şeydir!

Filmlerde görmeye alıştığımız “şirket hükümet savaşlarının” yakın bir dönemde başlayacağı ise ortadaki en mühim hakikat. Çünkü firmaların elindeki şahsi bilgiler devletlerin elindeki verilerden daha çok olmaya başladı. Bir üretici; kullanıcısının resimlerine, notlarına, vesikalarına, parmak izine, maillerine, toplumsal basın hesaplarına ve üstelik yakın bir dönemde göz bebeğinin izine civarı sahip olabilecek…

Bir önceki yazımız olan Puffin Web Browser başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*