Asın Bayrakları! Efsane Mobil Oyun: Deliçeri!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen yeniçeri temalı türk yazılım mühendisleri tarafından hazırlanıp geliştirilen Deliçeri, yavaş yavaş herkesin beğenisini toplamaya başladı. Osmanlı İmparatorluğu’nun en kudretli dönemlerinin yaşandığı süreçte geçen oyun, Deliçeri lakaplı namı tüm dünya üzerinde yayılan bir yiğit savaşçının maceralarını konu alıyor.

Deliçeri, teker teker Bizans kalelerine sızıp kuşatma öncesi kendi ordusuna bilgi toplamaya başlıyor. Topladığı tüm bu bilgileri ulaklar yardımıyla padişahına yolladıktan sonra tam geri döneceği sırada kuşattığı kale komutanının güzeller güzeli melek kızına tutulup, aşık oluyor! Kale komutanı kuşatma başladığı sırada kızını da yanına alıp amansız bir kaçış sergiliyor. Deliçeri ise kalbinin sesini dinleyip, sevdiği kızın peşinden gidiyor ve macera böylelikle start veriyor. Amacımız Deliçeri’nin karşısına çıkan bütün engellerden başarıyla sıyrılıp, onun gönlünü kaptırdığı güzele kavuşmasını sağlayabilmek.

Türk kültürüne oyunlarda yeteri kadar değer verilmediğini düşünüyorsanız bu oyun tam da sizlere göre. Çünkü Deliçeri, müziklerinden, senaryosuna, karakterlerinden, atmosferine kadar buram buram Osmanlı kokuyor. Karşımıza çıkan bütün düşmanları meşhur Osmanlı tokadıyla alt edebildiğimiz bu oyun bizlere eski kültür ve değerlerimizi iliklerimize kadar hissettirecek gibi gözüküyor.

deliii

Imagine Codes ekibi tarafından hazırlanan ve geliştirilen oyun henüz daha çok yeni olmasına rağmen yüklenme sayısı 40.000’i geçmiş durumda. Hemen hemen herkesin oyunla alakalı görüşü olumlu yönde. Maalesef ki ülkemiz oyun sektörü açısından oldukça kısır. Bu yüzden bizde Teknozen ekibi olarak bu tarz oyunlara daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğinin kanaatindeyiz ve tüm takipçilerimize Deliçeri‘yi tavsiye ediyoruz. Imagine Codes ekibi sektörün geleceğinden oldukça umutlu ve emin. Hatta Imagine Codes ortaklarından Levent Ensari‘nin konuyla alakalı olarak sorulan sorulara getirdiği açıklamalar şu yönde: ”Dünya’da mobil oyun pazarı çok büyük ve Türkiye’de bu pastadan kesinlikle pay almalı. Yatırım ve devlet desteğiyle Türkiye’de oyun sektörünün önemli yerlere geleceğine ve geleceğinin parlak olduğuna inanıyoruz.

Mobil oyunlar artık hayatımızın bir parçasını oluşturuyor ve hemen hemen herkes gününün belirli bir kısmını yalnızca bu oyunlara adıyor. Hal böyleyken yabancı yapımı oyunlar indirip, yabancı yazılımcılara para kazandıracağımıza Türk yapımı mobil oyunlar oynayıp içimizdeki yazılımcılara şans vermemiz Türkiye’de ki oyun sektörünün genişlemesi açısından çok önemli. Oyunu Google Play ve App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirip, oynayabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Bir önceki yazımız olan Far Cry 5 İçin Kötü Haber! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*