ASUS AdBlock Plus ‘ ı Ücretsiz Mobil Cihazlarına Ekleyecek

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

İnternet ortamında git gide yaygınlaşan AdBlock isimli reklam engelleyici yazılım ASUS ‘ unda ilgisini çekmiş görünüyor.

Kullanıcıların siteleri gezerken reklam görmemeyi istemesi AdBlock isimli eklentiye yöneltiyor. Tarayıcıların tamamına eklenti olarak eklenebilen uygulama ile youtube ‘ daki reklamlar dahi hemen hemen hiçbir reklam görüntülenemiyor. Bu durum kullanıcıların büyük kısmını memnun ederken, reklamlardan gelir sağlayan insanlar için can sıkıcı bir durum.

Mobil cihazlar içinde kullanılabilen bu eklentilerin yüksek performansa sahip olanları ücretli olarak sunuluyor. Fakat ASUS mobil cihazlar için bu uygulamayı ücretsiz olarak sunacak.

ASUS, 2016 yılına girerken piyasaya çıkaracağı mobil cihazlarında reklamları engelleyen uygulamanın bulunacağını söylüyor. Uygulamanın mobil cihazlarda kurulu olarak gelecek olması ve bu sayede kullanıcıların reklam derdinden kurtulacağı söyleniyor. Mobil cihazlarına AdBlock Plus uygulaması yerleştirecek olan ASUS bu sayede rahat bir internet erişimi sunacağını belirtiyor. ASUS, mobil cihaz kullanan kişilerin yalnızca %2‘sinin reklam engelleme uygulamasını kullandığını ve bu oranın yükselmesiyle kullanıcıların çok daha rahat internet kullanımına sahip olacağını söyledi.

AdBlock CEO’su Till Faida ise Asus ile beraber iş yapmaktan son derece mutlu olduklarını belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Mobil Fotoğrafçılıkta En İyisi iPhone başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*