Bilgisayar Ekranını Güvenli Olarak Temizleme

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

Bilgisayar Ekranı ” Tozlanma ve bakteriler ” gibi dış etkenlere bağlı olarak kirlenir. Toz kümesi halinde PC üzerinde oluşan lekeler, zamanla sizin de canınızı sıkar. Ama Bilgisayar ekranını temizlerken, çok dikkat edilmeli. Yanlış ürünler ve yüzeye sert baskılar yapmak, zamanla Ekranın çizilmesi ve hatta yanmasına bile neden olur. Bu nedenle Ekranı silerken, her zaman dikkat ederek, titiz bir davranış içinde Silme işlemi yapılmalı. Ancak, bazen çok fazla sıvının ekrana uygulanması, sonrasında iyi durulamama ve buna benzer olarak yanlış silme işlemleri yüzünde, ekran üzerinde yanmalar ve çatlamalara neden olan çizikler meydana gelir.

Ekran Nasıl Silinir?

İyi bir ekran silme yöntemi için, satın aldığının Sıvı ürünleri içerisinde, kesinlikle yabancı ve ekranı çatlatacak olan maddelerden uzak durulması lazım. Yumuşak bir Bez ve sonrasında ekran yüzeyini silerken, çok fazla bastırmadan silme işlemi yapılmalı. Eğer ekran çizik oluşturmaya müsait olan bir bezle silinirse, bu yüzden ekran üzerinde zamanla çizik sayısı artar. Buda ekranın zamanla daha çok yıpranmasına ve daha çok ekran sorunlarının meydana gelmesi demektir. Bu nedenle Bez ve sıvı çok önemli. Bilgisayarcılar da satılan ürünleri kesinlikle tevsiye edin.

Bir önceki yazımız olan VLC Player ile video kesme ve birleştirme işlemi nasıl yapılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*