Blizzard, Windows XP ve Windows Vista’dan Sıyrılıyor!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Günümüzde hala bu işletim sistemini kullananlar varsa bu haber onları daha yakından ilgilendiriyor. Çünkü Blizzard firması artık Windows XP ve Windows Vista için desteğini sona erdiriyor. Bu şu demek oluyor; artık World of Warcraft, StarCraft 2, Diablo 3, Hearthstone ve Heroes of the Storm gibi oyunlar Windows XP ve Windows Vista’da çalışabilirlik göstermeyecek.

Ekim ayında kendini göstereceği düşünülen bu karar, pekçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratsada firmadan gelen açıklama şu yönde; ”Microsoft firması Windows XP’ye olan desteğini 2009’da, Windows Vista’ya olan desteğini ise 2012 yılında kesmişti ve biz oyuncularımıza olan saygımızdan dolayı hala desteğimizi sürdürüyorduk. Fakat bu işletim sistemlerinin üzerine üç yeni işletim sistemi daha piyasaya sürüldü ve artık oyuncularımıza bu işletim sistemlerinden birine geçiş yapmalarını tavsiye ediyoruz.”

blizzardteknozen

Son olarak Blizzard’ın bu uygulamayı kademeli bir biçimde sunacağı ve desteği çekmeden önce her oyuncuya özel olarak bilgi vereceğide elimize geçen bilgiler arasında.

Bir önceki yazımız olan RuneScape Çok Yakında Mobil Platforma Gelebilir! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*