Chrome’da saklı olan gizli oyun nasıl oynanır?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Bilgisayar kullanıcılarının internette sörf yapmak için kullandığı bir numaralı tarayıcı olan Google Chrome’un, internet bağlantısı koptuğu zaman karşımıza çıkan minik dinozora gizli bir oyun sakladığını biliyor muydunuz? Oldukça kolay bir şekilde oynanan bu oyun sayesinde internet bağlantınız geri gelene kadar eğlenceli bir şekilde vakit geçirebiliyorsunuz. Mac, Windows ve Linux işletim sistemlerindeki Chrome sürümlerinde çalışan bu oyunu aktifleştirmek artık Android cihazlarda da mümkün.

İşte bu gizli oyunu açmanın yöntemi

Öncelikle oyunu aktifleştirmek için hiçbir şekilde internete bağlı olmamazı gerektiğini tekrar hatırlatalım. Zaten oyunun amacı, internet bağlantısı kesildiği zaman bağlantının tekrar geri gelmesini beklerken sıkılmamanızı sağlamak. Eğer bu oyunu oynamak için internet bağlantınızı kestiyseniz yapmanız gerekenler aşağıda anlatılıyor.

Android için: Bağlantı kesildikten sonra ekranda gözüken T Rex dinozara dokunun. Birden sahne canlanacak, dinozorunuz hareket etmeye başlayacaktır. Daha sonra ekrana dokunarak dinozoru yukarıya doğru zıplatabilir, önüne çıkan engelleri aşmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar için: Dinozor oyunun açmak için bağlantı kesildiği an boşluk (space) tuşuna basmanız yeterli.

Chrome-for-Android-has-a-Hidden-dinosaur-Game-here’s-how-to-play-it

Bu oyunda karşınıza çıkan engelleri aştıkça puan kazanıyor, dinozorunuzla beraber eğlenceli bir şekilde vakit geçiriyorsunuz. Oyun sonunda yandığınız zaman elde ettiğiniz puanı ve bugüne dek kazandığınız en yüksek puanı görebilmeniz de mümkün.

Eğer bu minik oyunu beğendiyseniz, bu haberi arkadaşlarınızla paylaşarak onların da oynamasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz puanları yarıştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android cihazların fazla ısınma sorunu nasıl giderilir? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*