Çıkarılabilen Batarya mı Sabit Batarya mı Tercih Edilmelidir?

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Çıkarılabilen Batarya mı Sabit Batarya mı Tercih Edilmelidir?

Son dönemlerde kişilerin seçim yapabilecekleri telefon miktarı birbirinden farklı olduğu için ve birden fazla tür olduğu için kişilerin kararsız kalması çok doğal bir durumdur. Kişilerin aklında en azından bazı sabit özellikler olursa telefon seçimi de çok kolay bir biçimde sağlanabilmektedir. Kişilerin dikkat etmesi gereken kriterlerden bazıları;

  • Ekran büyüklüğü
  • Ekran çözünürlüğü
  • Renk keskinliği
  • İnternet bağlantı özellikleri
  • Batarya özellikleri

Bu özellikler listesi içerisinde kişilerin en çok dikkate alması gereken noktaların başında da batarya özellikleri gelmektedir. Kişilerin sabit bataryalar mı kullanılmalıdır yoksa çıkarılabilen bataryalar mi?

Batarya Türü Seçimi

Son dönemlerde kullanılan telefonların büyük bir bölümünün bataryasının kesinlikle sabit olduğu bilinmektedir. Peki bu durum sağlıklı mıdır? Konunun uzmanları tarafından yapılan açıklamalara göre sabit bataryalar sanıldığı kadar da kullanışlı değildir. Kişilerin bu konu hakkında dikkat etmeleri gereken en büyük problem sınma ve temassızlık konularıdır. Kişilerin ısınma sorunu ile karşı karşıya kaldıkları zaman eğer batarya kapalı ise bu konuda atılacak herhangi bir adım bulunmamaktadır. Bataryaların ömrü telefonun gene teknik sisteminin ömründen çok daha kısa olmaktadır. Kişiler bu bataryanın ömrü bittiği zaman en azından yenileme gibi bir imkanı ellerinde tutmuş oluyorlar. Konu hakkında en çok övgü alan geçmiş telefonların başında kesinlikle Sony ve Nokia gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Android Cihazlarda Büyük Teknik Problem; Isınma başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*