Çin, WhatsApp’a Kısıtlama Getirdi!

Mobil hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Çin, geçtiğimiz günlerde Dünya’nın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp‘a getirdiği engellemeler ile gündeme geldi. Yapılan resmi açıklamaya göre Çin’de ki WhatsApp kullanıcıları bir süreliğine birbirlerine uygulama üzerinden fotoğraf ve video gönderemeyecek! Ne kadar süre devam edeceği bilinmeyen engelleme, Çin’de ki pekçok WhatsApp kullanıcısı büyük şok etmiş durumda.

Çin yönetimi sosyal medya kullanımı ile ilgili aldığı kararlar ile Dünya gündemine çok önceden zaten oturmuştu ama böylesine bir kısıtlamayı kimse beklemiyordu desek yeridir. Siber güvenlik kuralları kapsamında böyle bir engellemeye gittiğini açıklayan Çin yönetimi, engellemenin ne kadar süre devam edeceği veya ne zaman son bulacağı hakkında bir bilgi vermedi.

wpusingteknozen

2009 yılında Facebook‘a, 2014 yılında ise Instagram‘a engelleme getiren Çin hükümeti, şimdi ise WhatsApp’a aynı kısıtlamayı getirerek siber güvenlik duvarlarını gittikçe ağırlaştırmaya devam ediyor. Güvenlik filtrelerine takılan her uygulama için kısıtlamaya gidilmesinden taviz verilmeyeceğini de belirten Çin hükümeti bu keskinliğiyle pekçok kullanıcıyı üzecek gibi gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan Android Cihazlar İçin Lightroom Güncellemesi! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*