Dropbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

Dropbox son zamanlarda daha yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bununda elbette bazı kolay yolları ve bununla beraber Depolama alanı olarak muhteşem bir katkı vermesinden geçiyor.Dropbox farklı cihazlarla beraber eşleşmeler yapabilme özelliğini beraberinde getirir. Bu özellik sayesinde zaten  yaygın olarak kullanılıyor. Dropbox bir nevi Depolama birimi anlamına gelir. Buda daha fazla cihazdan tasarruf ve daha fazla yaygın olarak alan boşalma anlamına gelir. Bir başka özelliği de ” Bir başka cihazdan, öbür cihazlara aktarma yapabilmesi. ” Bu özelliği sayesinde, kısa zamanda çok daha gelişmiş yöntemlerle cihaz kopyalama ve  Android yada Bilgisayar üzerinde istediğiniz Klasörleri oluşturmanız anlamına geliyor.

Dropbox Nasıl Kullanılır?

Dropbox sayesinde, iş çalışmalarınızı, Ofis dosyalarınızı, özel çok sayıda  dosya ve resimleri, bilgisayarınıza Dropbox sayesinde klasörler oluşturarak, kaydetme işlemidir. Dropbox klasörü oluşturduktan sonra, o Bilgisayar üzerinden, diğer bilgisayara bir kopyalama durumu olur. Yani, İş yerinizde verileri Dropbox olarak klasör altında topladınız. Bu işlemden sonra, direkt olarak bir diğer Bilgisayara otomatik Dropbox dosyası inmiş olur. Artık kolayda verilerinizi istediğiniz zaman diğer bilgisayarınız üzerinden rahatça kullanırsınız.

Dropbox Klasörü oluştururken, Dosya adını ve içerik olarak Virüs olmayan dosyalar olmasına  dikkat edin. Dropbox kullanarak, çok sayıda veri ve diğer özel dosyalarınızı rahatça aktarım yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan VLC Player ile video kesme ve birleştirme işlemi nasıl yapılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*