Dünya Üzerinde Yasaklı 4 Oyun !

Oyun Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Dünya Üzerinde Yasaklı 4 Oyun !

Piyasaya büyük bir heyecan ve beklenti ile sürülen oyunların bazıları beklenilen başarıyı gösterememekte bazıları ise içerikleri bakımından uygun bulunmayıp yasaklanmaktadır. Dünya üzerindeki ülkelerde oynanması yasaklanan 4 oyun ve içerikleri şu şekildedir;

  • Rapeplay oyunu 206 yılında piyasaya çıkmıştır. Illusion firması tarafından piyasaya sürülen oyun 3D olarak oynanmaktaydı. Oyun içeriği bakımından saçma bulunarak dünyanın birçok ülkesinde yasaklanmış oyunları arasında yerini almıştır. Sadece ABD ülkesinde yetişkinlere özel bir derecelendirme ile oynanmasına izin verilmektedir.
  • Custer’s Revenge 1982 yılında yapılmış olan bir atari oyunudur. Bir film şirketinin yan kuruluşu olan Mystique tarafından üretilen bir oyundur. Custer adında bir general olarak oyunda yer almaktasınız. Vahşi batıda görev yapan bu general zorlu yollardan geçtikten sonra Kızılderili bir kadınla birlikte olmaktadır. Oyun kadın haklarına karşı bir oyun olması gerekçesi ile tartışmalara neden olmuştur. Aynı zamanda Kızılderili sağcılar tarafında da ağır bir şekilde eleştirilmiştir.
  • Rockstar Grand Theft Auto oyununun serisinde her daim şiddet ve çıplaklık olması dikkat çekicidir. İçeriğinde bulunan şiddet nedeni ile sürekli eleştiri alan oyun dünya üzerinde sadece bir ülkede yasaklıdır. Tayland bu oyunun oynanmasına karşı çıkmış ve oyunu yasaklamıştır. Tayland’da yasaklanma nedeni ise gerçek bir hakiye olmuştur. Bir müşterinin ücret isteyen taksi şoförünü öldürmesi ve açılmasında oyunun etkisinde kaldığını ve öldürmeyi kolaylaştırdığını söylemesi üzerine oyun 2008 yılında ülkede yasaklı hale gelmiştir.
  • Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2 oyunu 2007 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun Meksika’da yasaklanmıştır. İçeriğinde ise şehrin sokaklarının hedef alınması gösterilmiştir.

 

Bir önceki yazımız olan Agar İo Oyna! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*