Efsane İcat: Bataryasız Cep Telefonu!

Bilim hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Şaka yapmıyoruz! Amerikalı bilim insanlarından geçtiğimiz günlerde mükemmel bir buluş geldi. Alet ve kablo problemine derman olması düşünülen, ortam içindeki radyo sinyalleri ve ışıktan elde ettiği birkaç mikrovatlık enerji ile beslenen bataryasız cep telefonu piyasada!

bataryasızceptelefonuteknozen

Washington Üniversitesi‘nde görevli birkaç bilim adamı tarafından geliştirilen bataryasız cep telefonunun ilk haberi Science Daily tarafından geldi. Yayınlanan habere göre telefonu icat eden ekip, Skype üzerinden aramalar yapabildi. Bunun yanında geliştirilen prototipin, konuşulan sesi alıp iletebildiği ve merkez istasyonla iletişime geçebildiği de söylenenler arasında. Telefonun radyo sinyallerinden daha etkili beslenebilmesi için bir merkez meydana getirildi ve tasarlanan prototipin yalnızca 3 buçuk mikrovatlık bir enerjiye ihtiyacı olduğu belirtildi.

Ayrıca ekip, ilerleyen günlerde bataryasız cep telefonuyla video aktarımı yapılabileceğinin de altını çizdi. Şimdilik bu efsane buluşla ilgili elimize geçen bilgiler bu kadar. İlerleyen zamanlarda edineceğimiz detaylı bilgileri siz değerli takipçilerimize sitemiz aracılığıyla paylaşacağız. Takipte kalın!

Bir önceki yazımız olan Yeni Avukatımız: Yapay Zeka DoNotPay! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*