Erkekler İçin Doğum Kontrol Yöntemi Geliştirildi

Bilim TeknoMania 0 views
sponsorlu reklam

Alman girişimci, Clemens Bimek erkekler için doğum kontrol yöntemi geliştirdi.

Clemens Bimek ‘ in geliştirdiği yöntem küçük bir cihaz üzerinden sağlanıyor. Tıbbi araç statüsünde olan cihaz erkekde ki sperm çıkışını engelliyor, bu sayede döllenme olmuyor. Sperm çıkışını engellemek için üzerinde açma ve kapama tuşu bulunuyor. Sperm akışını engellemek için, kapatmak gerekiyor ilişkiden sonra ise açarak içerideki spermler dışarı aktarılıyor.

1.8 cm uzunluğu sahip olan cihazın ağırlığı ise 2 gram. Vücuttan dışarı çıkmaya çalışan spermlerin partnere ulaşmadan durdurulmasını sağlayan cihaz, derinin altında elle ayırt edilebiliyor. Bu küçük tıbbi araç taktırmak isteyen kişilere 30 dakikalık bir operasyon sonra yerleştiriliyor. Şuan için gerçek anlamda test edilmeyen cihaz 25 erkek üzerinde teste açılacak. Spermin gelmesini sağlamak için üzerindeki açma kapama tuşunu kullanmak yeterli oluyor.

Almanya Üroloji Topluluğu Sözcüsü Wolfgang Bühmann ‘ ın bu konudaki sözleri ise pek de iç açıcı değil. Bühmann çok ağır yan etkileri olabileceğini düşünüyor. ‘Cihazın sperm borularındaki dokulara zarar verebileceğini düşünüyorum’ diyen Bühmann, cihazın takıldıktan sonra kalıcı kısırlığa yol açabileceğini iddia ediyor.

Bir önceki yazımız olan Çölyak Hastalarını Mutlu Edecek Haber: Gluten Test Cihazı başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*