Facebook 2016 Yılında Sözleşme Şartlarınımı Değiştiriyor

Sosyal Medya MasterYen 0 views
sponsorlu reklam

Son günlerde bir çok kişinin profilinde paylaştığı yazı sebebiyle, kullanıcıların büyük kısmı panik yapmış durumda.

Paylaşılan içerikte Facebook ‘ un sözleşme şartlarını değiştirdiği bu sebeple kendinizi koruma altına almanız gerektiği ibaresi yer alıyordu.

Bir çok kişinin duvarında paylaştığı içerik şu şekilde;
1 Ocak 2016 den itibaren sözleşme şartlarını değiştireceğini ilan eden ; Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben, “tarafıma ait olan her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!”
Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu, haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır.”

facebook-sozlesme-aldatmacasi

Facebook tarafından bu şekilde bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen kullanıcılar sözde kendilerini teminat altına alıyor. Çeşitli sayfalar ve kişiler tarafından ortaya atılan bu haber tamamıyla asparagas niteliğinde.

Facebook sözleşme şartlarını değiştirdiğinde kullanıcıların doğrudan bilgisi olacaktır. Ayrıca bu şekilde bir metin paylaşmak sizi teminat altına almayacaktır.

Böyle bir içeriği paylaşmanıza kesinlikle gerek yok, paylaşan arkadaşlarınızı da uyararak kaldırmalarını sağlayabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Mobil Fotoğrafçılıkta En İyisi iPhone başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet ÖZALP {MasterYen}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*