Far Cry 5 İçin Kötü Haber!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

27 Şubat 2018 tarihinde piyasaya çıkması beklenen Ubisoft yapımı serinin beşinci oyunu için geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç bir iddia ortaya atıldı. Oyun için büyük bekleyiş sürerken paylaşılan bu detay, oyunun sevdalılarını biraz üzeceğe benziyor. Gelin inceleyelim.

Far Cry 3 ve 4’ten sonra gittikçe gelişim gösteren Ubisoft’un yeni oyununa az bir zaman kala ortaya atılan bu iddia pekçok oyuncu arkadaşı hayal kırıklığına uğratacak diyebiliriz. Vahşi Batı’da geçeceği söylenen oyunla alakalı bugüne kadar birçok teaser yayınlandı ve beklentiler giderek arttırıldı.

farcrry

Bir oyunu arkadaşlarımızla hep beraber oynamak kesinlikle oyunun seyir zevki açısından çok önemli. Ama Far Cry 5‘te büyük bir co-op sorunsalı bizleri bekliyor olacak. Oyun, arkadaşlarımız ile aynı senaryoda ilerlememize izin verecek. Fakat bu zevk dolu anlar asıl oyuna geri dönüldüğünde son bulacak. Yani bu şu demek oluyor; Far Cry 5’te arkadaşlarımızla beraber görev yapamayacağız. Arkadaşınızın oyununa girip onun oyununda herhangi bir görevi tamamlar yada herhangi bir bölümde ilerleme kaydederseniz bu arkadaşınızın kendi oyunu için geçerli olmuş olacak yani sizin oyununuzu etkilemeyecek. Kendi oyununuza geri döndüğünüzde aynı bölümleri ve görevleri tekrardan oynamak zorunda kalacaksınız. Ufak bir görev için saatler dahi harcamış olsanız bile, bu sizin oyununuzda yol katetmenizi sağlamayacak. Geçtiğimiz günlerde GameStar tarafından paylaşılan bir video ile göze çarpan bu detayla alakalı Ubisoft’tan henüz bir açıklama veya doğrulama gelmedi. Reddit ve Ubisoft forumlarında bu olayla ilgili ortalığı ayağa kaldıran birçok oyuncu için Ubisoft’un yakın zamanda konuya bir açıklık getireceği düşünülüyor.

Pekçok oyuncu yayınlanan teaserlardan yola çıkarak grafik ve animasyonlar açısından Far Cry 5’in, Far Cry 3, Far Cry 4 ve Far Cry Primal’dan pek farklılık göstermeyeceği kanaatindeydi. Bu yüzden oyuncuların bütün beklentileri oyunun senaryosu üzerine kuruldu diyebiliriz. Senaryo işleyişini bu derece derinden etkileyecek bir detayında Ubisoft’a ne şekilde patlayacağını oyunun çıkış tarihi olan 27 Şubat 2018’de öğreneceğiz. Şimdilik Far Cry 5 ile ilgili elimize ulaşan bilgiler bu yönde. İlerleyen günlerde elimize ulaşan yeni detaylar ve teaserlarla sizleri sitemiz üzerinden bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Strike Of Kings'de Yeni Şampiyon: Raz! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*