Galaxy Note 4’te fotoğraf ve videolar nasıl gizlenir?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

5.7 inçlik ekran büyüklüğüyle “phablet” sınıfına giren Samsung’un akıllı telefonu Galaxy Note 4, ekstra hiçbir uygulamaya gerek kalmadan fotoğraf ve videolarınızı gizlemenize imkan tanıyor.

Telefonunuzu kurcalayan insanlar özel fotoğraf ve videolarınızı görmesini istemeyebilirsiniz. Bunu engellemek için Google Play Store’dan indirebileceğiniz bazı uygulamalardan yararlanmanız da mümkün. Ancak Samsung Galaxy Note 4, sistem yazılımında barındırdığı Private Mode özelliğiyle tüm bunları hiçbir eklentiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilmenizi sağlıyor.

Galaxy Note 4 Private Mode (Gizlilik modu) ne işe yarar?

Bildirim panelinden aktifleştirebileceğiniz gizlilik moduyla fotoğraf, video, müzik, S note dökümanları ve ses kayıtlarını şifreyle açabilirsiniz. Kendi tanımlayacağınız PIN veya desenle meraklı gözleri özel dosyalarınızdan uzak tutabilirsiniz.

Private Mode nasıl aktifleştirilir?

setup-note-4-private-mode

Gizlilik modunu aktif hale getirmek için yapmanız gerekenler çok basit. Bildirim panelini aşağıya doğru çekin ve Private Mode butonuna basın. Açılan sayfada gizlemek istediğiniz öğeleri seçin ve Start bağlantısını takip edin. Desen, PIN, şifre ve parmak izi gibi yöntemlerle önemli dosyalarınıza erişimi bu şekilde kısıtlayabilirsiniz.

Ancak tüm fotoğraflarınızın değil de, sadece kendi seçtiğiniz görsellerin gizlenmesini istiyorsanız ufak bir ayarlama daha yapmanız gerekiyor.

select-photos-and-videos-on-note-4-hide-private-mode

Galeriyi açıp gizlemek istediğiniz fotoğrafları tek tek seçin.

move-to-private-mode-note-4

Ardından sağ üst köşedeki menüyü aktifleştirip Move to Private bağlantısını izleyin.

enter-unlock-code-or-pattern-for-note-4

İşlemi tamamlamak için kaydetmiş olduğunuz deseni girmeniz yeterli.

Bu yöntem sayesiyle gizlemek istediğiniz tüm önemli öğelerinizi şifreyle koruma altına alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sahte Antivirüs programları nasıl anlaşılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*