Galaxy Note 5 Android 6.0.1 Güncelleme

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Galaxy Note 5 Android 6.0.1 yükleme direktifi [Güncelleme]
Galaxy Note 5’e Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yükledik. Yükleme direktifi ve ayrıntılar haberimizde…

Güncelleme: Galaxy Note 5 Android 6.0 güncellemesi bu kez Irak’ta başladı. Irak yazılımına ilişkin indirme linki de yükleme direktifi içinde ilave etti. Irak ROM’unda Türkçe lisan desteğinin şuanki meydana geldiğini belirtelim.

Samsung amiral gemisi modellerinden Galaxy Note 5 amaçlı Android 6.0.1 Marhsmallow güncellemesini Geçen günlerde Güney Asya ülkesi Kamboçya’da dağıtıma sundu. Ülkemiz kullanıcılarının en az bir ay daha bekleyeceği güncelleme amaçlı daha çok sabredemedik ve elimizdeki Galaxy Note 5’e oluşturduk. Hatta kurmakla kalmadık, yükleme direktifini yayınlayarak Kamboçya ROM’undan sizlerin de yararlanılması istedik.

1456436512_screenshot20160225-233819

1456436524_screenshot20160225-154333

Yükleme talimatına geçmeden öncesinde birden çok hatırlatmada bulunmak istiyoruz;

-Öncelikle yükleyeceğiniz program Samsung aracılığıyla resmi olarak dağıtılan bir firmware meydana geldiği amaçlı telefonun garantisini hiçbir biçimde etkilemeyecektir. Ülkemiz amaçlı Andrid 6.0.1 güncellemesi yayınlandığında dilerseniz ülkemiz amaçlı yayınlanan programı telefonunuza bir daha yükleyebilirsiniz.

-Yükleme sonrasında bir takım kullanıcılarda Türkçe lisan desteğinin meydana gelmediği anlam ediliyor. Ben yükleme sonrasında wipe (silme/format atma) işlemini gerçekleştirmediğim amaçlı Türkçe kullanmaya devam ediyorum. Fakat yükleme sonrasında wipe işlemlerini ya da yabancı bir ifadeyle fabrika ayarlarına dönerseniz Türkçe lisan desteğiyle karşılaşmayabilirsiniz (Wipe işlemine nazaran telefonu Türkçe kullanmaya devam edenler de şuanki).

-Yükleme işlemi sonrasında bilgileriniz silinmiyor, fakat her ihtimale karşın yedekleme yapmanızı öneririz. Yedekleme işlemini gerçekleştirdikten daha sonra telefonu fabrika ayarlarına alıp yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1456436581_screenshot20160225-154316

1456436597_screenshot20160225-233932

Kısaca deneyimlerimize değinecek olursam; önce Android 6.0 ile beraber dizayn noktasında birçok dde eğişime uğramamış bir TouchWiz arayüzüyle karşın karşılaşıyoruz. Fakat güncelleme sonrasında arayüzün tabiri caizse yağ benzeri aktığını söyleyebilirim. Yeni animasyon ve efektler de arayüzüne ayrı bir gökyüzü katıyor. Performans noktasındaki değişimi birden çok gün içinde yapacağımız testlerle size aktaracağız. Birden Çok gündür kullandığımız Android 6.0.1 güncellemesi sonrasında telefonda rastgele bir yanlış almadığımızı bilhassa bahsetmek talep ediyorum. Pil müddetinin ise hemen hemen benzer kaldığını söyleyebilirim. Başka yenilik ve gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz…

Galaxy Note 5 Android 6.0.1 Yükleme Talimatı
Yükleme direktifi ayrıntılı olarak verilmiştir. Şayet ROM yükleme işinde tecrübeliyseniz bu işlemler birden çok dakikanızı alacaktır.

1- Buradan (azalık gerekmektedir) Galaxy Note 5 amaçlı yayımlanan yeni ROM’u indirin; ya da buradan Türkçe lisan desteği şuanki meydana iştirak eden Irak ROM’unu indirin.

2- Buradan Odin (3.10.7 numaralı sürümü) ROM yükleme aracını indirin.

3- İndirdiğiniz ROM ve Odin dosyasını ZIP’ten çıkarın, masaüstüne ya da masaüstünde açtığınız bir klasöre taşıyın.

4- Telefonunuzu kapatın. Telefonunuzda Home + Kuvvet + Ses Kısma tuşlarına benzer anda basarak Download modunu açın. Karşınıza iştirak eden ikazı ses yükseltme tuşuna basarak geçin. Telefonunuz son olarak Download Modu’nda.

1456436193_androidpit-galaxy-note-5-download-mode-w782

5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk kez bağlıyorsanız bir zaman Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Dilerseniz doğruca buradan Samsun Mobile Driver’ı indirebilirisiniz. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan daha sonra indirdiğiniz ROM dosyasını (tar ya da md5 uzantılı tek dosyayı) Odin üstünde bulunan AP kısmına yerleştirin. ID:COM yazan bölümün altındaki kutucuklarda com port numarası belirecektir.

Not: Odin üstünde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

1440497412_143851269965cd36c37c01225.jpg600x600

6-Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi 3-5 dk civarı sürecektir. Bununla Beraber önce açılış her zamankinden daha uzunca sürecektir.

Uyarı: Bu işlemden daha sonra şayet telefonunuz bir çok kez açılış ekranında kalıyor ya da durduruldu yanılgısı alıyorsa; telefonunuzu kapatın, “Ses Açma + Home + Kuvvet tuşuna basılı bulundurarak telefonu Recovery Mod’una alın. Karşımıza çıkan menüden Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımı ile gelin ve Kuvvet tuşuna basın. İşlemi onaylamak amaçlı YES seçenğini seçmeniz gerekmektedir. İşlem tamamlandıktan daha sonra Reboot System Now seçeneğine gelin Kuvvet tuşuna basarak telefonu yine başlatın.

Bir önceki yazımız olan Blackberry ve bazı yerlerde WhatsApp kullanılamıcak başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*