Gmail hesabı nasıl silinir?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

İnternetin büyülü dünyasına ilk kez adımını atan kullanıcılar, çoğu zaman yeni bir Gmail hesabı açarak e-posta hizmetlerinden faydalanmaya başlarlar. Önceleri Hotmail servisinin kullanıldığı e-posta alanında artık Gmail hüküm sürmeye başladı. Google’ın desteğini ve kullanım kolaylığı felsefesini arkasın alan Gmail, mobil uygulamaları sayesinde de tercih sebebi haline gelmeyi başarmış bulunuyor.

Çocukluk döneminde açtığınız bir Gmail hesabını artık kullanmak istemiyorsanız, dahası bu e-posta hesabının isminden utanıyorsanız (sheqil-cocuq51@gmail.com gibi bir hesabınız varsa mesela) Gmail hesabını silmek isteyebilirsiniz. Yeni bir e-posta hesabıyla daha ciddi ve resmî bir şekilde yazışmalarınızı sürdürmek için eski Gmail hesabınızı bir kenara da atabilirsiniz Ancak kalıcı olarak, geri dönüşü olmayacak bir şekilde silmek istiyorsanız bunu başarabilmeniz mümkün.

İşte Gmail hesabını silmek için yapmanız gerekenler

click-on-account-gmail

Öncelikle Gmail hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki profil resmimize basalım. Açılan menüden Hesap ayarlarına gidelim.

delete-google-and-products

Açılan sayfanın en altında yer alan Hesap yönetimi başlığının dördüncü satırında Ürünleri sil şeklinde bir bağlantı göreceksiniz. Bu linke tıklayalım.

sign-in-to-gmail-account

Güvenliğimiz için bizden e-posta adresimizin şifresini isteyecektir. Şifreyi doğru olarak girelim, giriş yapalım.

remove-gmail-permanently

Açılan sayfadaki Gmail hesabını kalıcı olarak sil bağlantısını takip edelim.

permanently-remove-gmail-account

Ardından karşınıza sizi uyaran bir metinle birlikte Gmail hesabını silmek için doldurmanız gereken yeni bir parola kutucuğu çıkacaktır. Şifrenizi doğru girdikten sonra Gmail hesabımı sil butonuna basarak Gmail hesabını geri dönüşü olmayacak bir şekilde silebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan VLC Player ile video kesme ve birleştirme işlemi nasıl yapılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*