Gmail hesabınızı hackerlardan koruyun!

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisleri arasında üst sıralarda yer alan Gmail, bu popülerliği sayesinde hackerların da bir numaralı hedefi haline gelmiş bulunuyor. Kötü niyetli insanlar tarafından Gmail hesabınızın ele geçirilmesini istemiyorsanız, birkaç basit adımla Gmail hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Sağladığı 2 adımlı güvenlikli giriş sistemi sayesinde Gmail hesabınızın şifresi başka kişilerce çalınsa da, cep telefonunuza gelen SMS doğrulamasını sağlayamayacakları için hesabınıza erişim sağlayamazlar.

Bir siteye giriş yaparken kullandığımız şifre formu artık miadını doldurmak üzere. Çok daha yeni ve güvenlikli bir doğrulama sistemine ihtiyacımız olduğunu gören Gmail yöneticileri, 2 adımlı giriş şeklindeki bir güvenlik politikasını yayına aldılar. Eğer siz de Gmail hesabınızı güvende tutmak istiyorsanız bu haberi mutlaka sonuna kadar okuyun.

Prevent-Your-Gmail-Account-from-Being-Hacked-with-2-Step-Verification

Gmail hesabınıza giriş yapıp Hesabım bağlantısına tıklayın.

turn-on-two-step-verification1

Gelen sayfada 2 adımlı doğrulama bölümünü aktif hale getirin

start-setup

Artık kuruluma hazırız. Başlamak için mavi butona tıklayın ve gelen sayfadaki önergeleri takip edin.

sign-in-gmail-account

Kimliğinizi doğrulamak için tekrar şifreniz sorulacaktır. Doğru olarak girip ilerleyin.

enter-verification-vode1

Açılan sayfada cep telefonu bilginizi soran kutucuğu doldurun ve Doğrula butonuna basın. Telefonunuza gelen doğrulama kodunu sisteme giriş yaptıktan sonra 2 adımlı güvenlikli giriş uygulamasını tamamen aktif hale getirmiş olacaksınız.

Hepsi bu kadar! Bu ayarı yaptıktan sonra Gmail hesabınıza giriş yaparken telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu yanlış girdiğiniz takdirde Gmail hesabınızı açabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hard Disk'te en çok yer kaplayan dosyalar nasıl bulunur? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

“Gmail hesabınızı hackerlardan koruyun!” üzerine 1 yorum

  1. Johnk8 diyor ki:

    Yeah bookmaking this wasn’t a risky conclusion outstanding post! feceadkfkeka

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*