Gmail’de gönderilen mail nasıl geri alınır?

Nasıl Yapılır mucahit 1 views
sponsorlu reklam

Günlük hayatta sıklıkla Google’ın e-posta hizmeti Gmail’i kullanan insanlar, çoğu zaman eksik veya hatalı gönderdikleri e-postaları geri alabilmek isterler. Bilinen diğer e-posta hizmetlerinde olmayan, gönderilen e-postayı belli bir süre içinde geri alma imkanı aslında hali hazırda Gmail’de mevcut. Ancak çoğu kullanıcı halen daha bu özelliği nasıl kullanabileceği hakkında bir fikir sahibi değil. Hızlı işlem yaparken yanlışlıkla birisine e-posta gönderirseniz, aktifleştirdiğiniz “geri al” özelliğiyle e-postayı karşı tarafa ulaşmadan durdurabilirsiniz.

Gönderilen e-postayı nasıl geri alabilirim?

Öncelikle Gmail’de oturum açmamız gerekiyor. Posta kutumuzu açtıktan sonra hemen sağ üst köşede yer alan Ayarlar ikonuna tıklayalım. İkona basınca çıkan menüden Ayarlar’ı seçelim.

How-to-Unsend-an-Email-in-Gmail-click-settings

Ayarları açtıktan sonra “Göndermeyi geri al” şeklinde bir ara bölüm göreceğiz. Bu bölümün karşısındaki ayarı aktifleştirdiğimizde gönderilen e-postaları daha karşı tarafa ulaşmadan geri çevirebilme imkanına sahip olacaksınız.

gerial

Göndermeyi iptal etme süresini kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Eğer bu süreyi çok uzun tutarsanız, gönderdiğiniz acil e-postalar karşı tarafa biraz gecikmeli gidebilir. Ancak çok fazla acil e-posta göndermiyorsanız ve sıklıkla hatalı veya eksik e-posta gönderiyorsanız; bu süreyi uzun tutmanız sizin yararınıza olacaktır.

How-to-Unsend-an-Email-in-Gmail

Yukarıda herkesin anlayabileceği bir şekilde anlattığımız ayarları yaptıktan sonra, her e-posta gönderdiğinizde karşınıza “Geri al” şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Hemen bu linke tıklarsanız e-postayı geri alabilir, gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra karşı tarafa tekrar gönderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Peel Smart Remote ile telefonunuzu kumanda olarak kullanın! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*