Google Keep nedir, nasıl kullanılır?

Nasıl Yapılır Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Google Keep nedir, nasıl kullanılır? Hakkında bilgi paylaşımı

 

Muhteşem bir hafızanız mı var, yoksa halen daha önemli notlarınızı unutmamak için kağıt mı kullanıyorsunuz? Cevabınız evetse, Google Keep gibi not alma yazılımlarını kullanmaya ihtiyacınız yok demektir. Ancak teknolojiye ayak uydurmak ve tüm notlarınızı bulut ağları üzerinde saklamak istiyorsanız, Google Keep’in biçilmiş kaftan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sayede cep telefonunuzda aldığınız bir notu diğer tüm cihazlarınızda kullanabilir, internete bağlı olduğunuz her bilgisayardan erişebilirsiniz.

 

Google’ın tüm internet kullanıcılarının beğenisine sunduğu Keep, diğer not alma uygulamalarından farklı olarak birçok avantaja sahip. Bunlar şöyle sıralanabilir:

 

* Yapılacaklar listesi hazırlama

* Sesli not alabilme

* Metin yerine çizimle not alabilme

* Liste paylaşabilme

* Gelişmiş hatırlatma ve bildirim seçenekleri

* Fotoğraflı not alabilme

 

Tüm bunlar, Keep’in Evernote gibi rakipleri arasından sıyrılmasını sağlıyor. Android, iOS, Chrome eklentisi ve web sürümü bulunan Keep ile istediğiniz gibi liste ve hatırlatıcılar oluşturabilmeniz mümkün. Unutmamanız gereken bir işi Keep üzerinden kayıp edebilir, zamanlayıcısını kurup erkenden hatırlayabilirsiniz. Ayrıca bu tür hatırlatmaları çeşitli etiketlerle tasnif edip daha sonra kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yine diğer kullanıcılarla not ve hatırlatmalarını paylaşmak da yapabilecekleriniz arasında.

 

Keep’in en can alıcı özelliklerinden birisi de fotoğrafları metne çevirebilmesi. Kitap okurken beğendiğiniz bir paragrafın fotoğrafını çektiğiniz takdirde salt metnini not olarak kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikleri hiçbir sınırlamaya takılmadan kullanmak için tek yapmanız gereken bir Google hesabına sahip olmak.

Bir önceki yazımız olan AliExpress'ten alışveriş nasıl yapılır? Güvenli mi? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*