Google Planet Geliyor !

Sosyal Medya Zafer 0 views
sponsorlu reklam

İnternet dünyasının devi olarak bilinen Google, yeniden bomba bir proje ile kısa bir süre içerisinde karşımıza çıkacak. Daha önceden de birbirinden ilginç projeleri kullanıcılarına sunan Google, bu sefer “Planet” ismini verdikleri fotoğraf-konum tanıma uygulaması ile karşımıza çıkacak.

Günümüzde, arkadaşlarımız ile bir araya geldiğimiz zaman selfie çekilmeyi neredeyse ihmal etmiyoruz. Dolayısıyla selfie için, hayatımızın bir parçası diyebiliriz. Google Planet’in görevi de, fotoğraf çekildiğimiz yerin konumunu bulmak oluyor. Her ne kadar yanılma payına sahip olsa da, yapay zeka bir ürün için oldukça iyi sonuçlar veriyor. Google tarafından yapılan bir analiz çalışma programına göre, bu program %37 başarı göstermiş. Programın çalışma mantığı, her ne kadar kolay gibi görünse de bu tür bir program geliştirmek oldukça zor. Google, bu uygulamanın doğru çalışabilmesi için daha önceden birçok cadde ve şehirin görselini, programın veritabanına eklemiş. Dolayısıyla bu program ile sadece veritabanında kayıtlı olan mekanlar içerisinde tarama yapabilirsiniz. Ayrıca Google tarafından yapılan bir duyuruya göre, bu programın daha da gelişmesi için kullanıcıların da cadde ve mekan fotoğrafları göndermesi ücretli veya ücretsiz olarak kabul edilecek.

Uygulama için, Google tarafından henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi. Ancak tanıtımı gerçekleştirildiğine göre bu uygulamanın da çıkış tarihinin pek uzak olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu program, sadece web’te çalışacak şekilde hazırlanmış. İlerleyen tarihlerde, çeşitli mobil işletim sistemlerine de uyarlanacağını düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Android N (7.0) Duyurusu başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*