Google Play Store 491 hatası nasıl çözülür?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Milyonlarca insanın kullandığı Android işletim sistemli cep telefonları, Google Play Store ismindeki uygulama mağazasından günde yüzbinlerce uygulamayı indirme talebinde bulunarak yoğun bir talep oluştururlar. Play Store, zaman zaman bu yoğun talepler karşısında dayanamayarak hata vermeye başlayabilir. Ancak bazen de hatalar Play Store tarafından değil, kullanıcı tarafından kaynaklanır. Telefonda yeteri kadar hafıza olmaması, internet bağlantısının sağlıklı olmaması gibi durumlarda Google Play Store’dan hata mesajları alabilmek mümkündür.

Bu yazıda kullanıcıların karşısına sık sık çıkan Google Play Store 491 hatasını nasıl çözebileceğimizi işleyeceğiz. Hata mesajı genelde şu şekilde görünür:

413-Copy-2

Bu hata mesajını bir türlü çözemediyseniz yapabileceğiniz bazı işlemler var.

Yöntem 1: Telefonunuzu yeniden başlatın

Evet, çok basit bir yöntem ama çoğu zaman etkili olur. Telefonunuzu yeniden başlatıp uygulamayı tekrar indirmeye çalışın.

Yöntem 2: Önbellek (cache) temizleme

application-manager-google-play-store-error-4911

Ayarlar > Uygulama yöneticisi > Google Play Store bölümünü açın.

google-play-store-error-491-google-play-store1google-play-store-error-491-Google-play-store-clear-cache

Önce uygulamayı zorla durdurun, daha sonra ise tüm verileri temizleyin. Ardından tekrar Play Store uygulamasını açıp uygulama indirmeyi deneyin. Muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır.

Yöntem 3: Google hesabını kaldırıp yeni hesap ekleyin

remove-google-account-fix-google-play-error-491add-account

Sorun halen devam ediyorsa Ayarlar > Hesaplar > Google bölümünü açarak kullandığınız hesabı kaldırın.  Daha sonra yeni bir Gmail hesabı ekleyin. Mağazayı tekrar ziyaret ederek uygulama indirmeyi deneyin.

Tüm bu seçenekleri yapmanıza rağmen uygulama mağazasını kullanamıyorsanız WiFi ağınızla ilgili bir sorun olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurun.

Bir önceki yazımız olan 4.5G Aramaları Yavaşlatacak Mı ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*