Google Play Store Error 498 hatası nasıl çözülür

Nasıl Yapılır Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Google tarafından açıklanan rakamlara göre, geçtiğimiz sene dünya genelinde 1,4 milyar aktif Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcısı bulunuyordu. Geçen süre zarfında bu sayının ciddi miktarda artmış olması da muhtemel. Devasa bir kullanıcı ağına sahip olan Android cihazlar, Google Play Store üzerinde bulunan uygulamalarının çokluğuyla da tercih sebebi haline gelmeyi başarmış bulunuyor.

Ancak bazı cihazlarda Play Store’dan uygulama ve oyun indirememe sorunu yaşanabiliyor. Hata kodunun neden kaynaklandığını öğrenip bu sorunu giderdiğinizde dilediğiniz gibi uygulama indirmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Google Play Store Error 498 hatası veriyor

 

Eğer siz de uygulama indirirken 498 hatasıyla karşılaşıyorsanız, öncelikli olarak bu sorunun cihazınızda yeteri kadar önbellek (cache) olmamasından kaynaklandığını bilmelisiniz. Önbelleği temizledikten sonra muhtemelen sorun çözülecektir. Önbelleği temizlemek için şu adımları takip etmeniz yeterli:

 

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet > Google Play Store > Verileri sil ve önbelleği temizle

 

Bu işlemi tamamladıktan sonra uygulamayı tekrar indirmeye çalışın. Yine sorun çözülmezse 3G yerine WiFi ağıyla indirmeye çalışın. Tekrar olmazsa yeni bir Google hesabı ekleyerek uygulamayı indirmeye çalışın. Bunun için de şu adımları izlemelisiniz:

Ayarlar > Hesaplar > Yeni Hesap Ekle > Google’ı seçin > İlerle > E-posta ve şifrenizi girin > İşlem tamam!

 

Tüm bu adımlardan sonra Google Play Store Error 498 hatasını gidermiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Android cep telefonuna video nasıl indirilir? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*