Google Steve Jobs ‘un Annesini Fetullah Gülen Yaptı

İlginç TeknoMania 0 views
sponsorlu reklam

Google tarafından ilginç ve bir hayli komik bir hata yapıldı. Apple ‘ ın kurucu ortağı olan Steve Jobs ‘ un annesi olarak Fetullah Gülen göründü.

Google ‘ de ünlü bir kişiyi arattığınız da sağ taraf da kalan kısımda bu kişiye ait bilgiler görünür. Çoğu kişi farklı sitelerin sunduğu bir hizmet olduğunu düşünse de bu hizmet Google tarafından verilmektedir.

Fetullah-Gulen-Steve-Jobs

Google arama çubuğuna Clara Hagopian yazıp arama başlattığınız da Fetullah Gülen ‘ in fotoğrafı ile karşılaşıyorsunuz. Böyle bir hatanın sebebi olarak ise, hemen fotoğrafın altında bulunan Geri Bildir seçeneği kullanılmasından kaynaklı olduğu düşünülüyor. Bir çok kullanıcı böyle bir seçenek kullanırsa fotoğrafın değiştirilmesi mümkün.

İşin en ilginç yanı ise aramayı hangi ülkeden yaparsanız yapın, resim bu şekil de çıkacaktır. Kişi veya kişiler tarafın troll amacıyla yapıldığı düşünülen fotoğraf için şuan kaldırma işlemi yapılmadı, fakat kısa süre içerisinde düzeltileceğini söyleyebiliriz. Google tarafından bir açıklama yapılmadı ve bu hataların ileri de olması sebebiyle bir güncelleme yapıp yapmayacakları da bilinmiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Sınırsız Kullanabileceğiniz Elektrikli Tesla Çakmak başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*