Güvenlik Robotu İntihar Etti!

Bilim hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nde bugün oldukça trajikomik bir olay meydana geldi. Bir güvenlik robotu alışveriş merkezinin havuzuna kendini bırakarak intihar etti! Sosyal medya gündemine oturan haberin detayları ise şöyle;

Knightscope K5 isimli robot Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü bir alışveriş merkezinde güvenliğini sağlamak ve çalıntı olaylarını minimuma indirmek amacıyla görev alıyordu. Yaklaşık olarak 1 aydır aynı alışveriş merkezinde sorunsuzca çalışan robot bugün birden kendini bilinmez bir nedenden dolayı alışveriş merkezinin süs havuzuna attı. İntihar sebebi oldukça merak edilen robot sosyal medya aracılığıyla kısa sürede ünlendi ve olay bu sayede basına bile yansıdı.

robotteknozen

Açıklamayla ilgili alışveriş merkezinin CEO’su Twitter aracılığıyla  “D.C. ofis binamızdaki bir güvenlik robotu kendini boğdu. Bize uçan araba vaat edilmişti, yerine intihara meyilli robotları bulduk.” diyerek konuyla ilgili alaylı yorumunu dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Robot Polisler Devriye Gezmeye Hazırlanıyor! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*