Hacker Bankadan 3.000.000$ Fidye İstedi

Siber Suçlar TeknoMania 0 views
sponsorlu reklam

Hacker Buba isimli bir bilgisayar korsanı sistemine girdiği bir bankadan 3.000.000$ fidye istedi.

Xpress Editörü Mazhar Farooqui tarafından doğrulanan fidye olayı için hacker ödemeyi bitcoin olarak istedi.

Birleşik Arap Emirliklerine ait İnvest Bank ‘ ın veritabanına bir korsan tarafından girildi. Korsan banka müşterilerinin bilgilerini çaldıktan sonra 3.000.000$ fidye istedi. Fidye verilmediği takdirde ise kullanıcı bilgilerini paylaşacağını duyurdu.

Banka ise bu teklifi reddetti. Fidye alamayacağını anlayan hacker önce “investbank_2” daha sonra ise kendine ait olmayan 50 ‘ ye yakın Twitter hesabıyla kullanıcı bilgilerini paylaşmaya başladı. Attığı tweetlerde kullanıcı bilgileri ziplenmiş klasör biçimindeydi ve altlarına “Hacker Buba” yazmıştı. Paylaştığı bilgiler içinde ayrıntılı kullanıcı işlemleride bulunuyordu.

Hacker-Buba-3-000-000-000-Dolar-Banka-Bilgileri

Kullanılan hesaplardan “investbank_2” ve diğer Twitter hesapları ise erişime kapatıldı.

40.000 kadar müşterinin doğum tarihlerinin de bulunduğu banka hesaplarında toplamda 110.736.002$ kadar para bulunuyordu.

İnvest Bank ise şuan tam anlamıyla güvenlik önlemi almış değil. İnvest Bank ‘ a ait internet sitesine şuan için girişler kapalı ve müşterilerin ne derecede riskte olduğu bilinmiyor.

İnvest Bank ‘ a ait internet sitesinin şuandaki görüntüsü:

invest-bank-giris-yapilmiyor

teknozen

Bir önceki yazımız olan İsrail, Filistin Videolarını Youtube ' dan Kaldırtıyor mu ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*