Hepsiburada’nın Yeni CEO’su: Hein Pretorius!

Sosyal Medya hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Türkiye’nin, hatta belkide Dünya’nın en kapsamlı ve büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Hepsiburada, geçtiğimiz günlerde kadrosuna yeni bir isim kattı. Aslında Hein Pretorius için yeni demek pekte doğru olmaz çünkü kendisi zaten halihazırda Hepsiburada’nın yönetim kurulunda deneyimli bir üyeydi. Artık Pretorius, Hepsiburada’nın CEO’su olarak görev yapacak ve çalışmalarına bu doğrultuda devam edecek.

Aslen Hollandalı olan Hein Pretorius, pekçok ülkede e-ticaret ve satış pazarlama alanında çalışmalar ortaya koydu. Bu işle alakalı olarak yaklaşık 15 yıllık bir deneyime sahip olan çiçeği burnunda CEO, Türkiye’deki gerekli bürokratik işlemlerini tamamladıktan hemen sonra yeni görev koltuğuna oturacak. İş hayatı boyunca pekçok kurum ve kuruluşta görev alan Hein Pretorius, Güney Afrika’daki ilk e-ticaret sitesi olan Kalahari.com’un kurucusu.

heinteknozen

İnternet sektöründe yaklaşık olarak 23 yıllık bir deneyimi bulunan başarılı girişimci, bir dönem Naspers Avrupa‘nın da CEO’luğu yaptı. Yani CEO’luk kendisi için yeni birşey değil. Naspers Avrupa’nın dışında The Allegro Group‘ta da aynı görevi başarıyla yerine getiren Hein Pretorius, bakalım Hepsiburada için nasıl bir yol haritası izleyecek. Satıcılar her hafta paralarının ertelenmesinden şikayetçiyken Pretorius konuyla ilgili olarak Hepsiburada’nın en aktif dönemini yaşayacağı sözünü verdi. Kendisi hala daha Spil Games Group ve Wehkamp’ta yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan 15 Temmuz Adına Büyük Jest! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*