Hüsrana Uğratan Oyunlar

Oyun Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Hüsrana Uğratan Oyunlar

Oyun dünyasında bir umut çıkarılan oyunların bazıları beklenen başarıyı göstermemektedir. Her daim başarı olmadığı gibi her oyun da beğenilecek diye bir durum da söz konusu değildir. Çok büyük firmalardan çıkan bazı oyunların liste sonuncusu olması aslında beklenmedik bir durum değildir. Oyunların iyi firmalardan çıkması iyi olacakları ya da oyun severleri tarafından tutulacağı anlamına gelmemektedir.

Bazı seri olarak çıkan oyunlarda ilk seriler başarılı olabilirken arkasında gelen serilerde bir düşüş olabilmektedir. Oyun dünyası içerisinde başarı sağlayamayan 3 oyun şunlardır;

  • Tony Hawk’s Pro Staker 5 serisi beklenen başarıyı yakalayamamıştır. İlk serisinden itibaren dördüncü seriye kadar çok başarılı bir şekilde gelen ve en başarılı videolu paten oyunu kabul edilen Tony Hawk’s Pro Skater 5.seride bu başarıyı gösterememiştir. 2015 yılında çıkan seri aerodinamik olarak piyasaya sürülme sözü verilen bir oyun fakat yerine getirilememesi ve oyunu sevenlerin beklentileri yukarıda tutması oyun çıkışı ile birlikte büyük bir hayal kırıklığına dönüştü.
  • Call of Duty serisi içerisinde 2017’de 4.seride beklediği başarıyı yakalayamamıştır. Seri içerisinde en başarısız oyun olarak belirtilen Ghosts 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun severler tarafından sıkıcı bulunan oyun yerine Black Ops 3 ile beklenilen başarı grafiği tekrar yakalanmaya çalışılmıştır.
  • Batman: Arkham Aslyum2009 yılında piyasaya sürülen ve başarılı olan bir oyundur. 2012 yılında ise oyunun devamı şeklinde piyasaya sürülen Batman: Arkham Origins Aslyum kadar başarılı olmamış ve seri içerisinde sönük kalmıştır.

Bir önceki yazımız olan Pis Burun Oyunu Piyasada! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*