İngilizce İçerikli Site Oluşturma

Sosyal Medya TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Günümüzde Türkçe internet sitesi oluşturmaktansa, İngilizce site oluşturmak hem daha gelirli hem de daha popüler.

Birçok yerli girişimci, internet sitelerinde yerli dil yerine yabancı dilleri tercih ediyorlar. Bu yabancı dillerin başında da İngilizce ve Almanca geliyor. Dünya’nın büyük bir çoğunluğu, bu dillerin eğitimini temel düzeyde de olsa görüyor. Dolayısıyla yabancı içerikli hazırladığınız internet siteleriniz, Dünya’ya hitap edecek. Gelecek ziyaretçi kitleniz de sadece bir ülkeye bağlı kalmayıp İngilizceyi benimseyen ülkeler arasında değişecek.

Peki ya sadece daha fazla ziyaretçi için bu işe girilir mi ? İnternet sitesi geliştiricilerinin bir çoğu, internet sitelerini oluştururken getireceği kazancı hesaplayarak işe başlıyor. İnternet sitelerinin de gelir konusundaki en büyük dayanağı Google Adsense. Dünya’daki birçok ulusal kuruluş gibi Adsense de Türkiye üzerinde daha baskıcı bir durumda. Örneğin sitenizdeki reklama bir Türk’ün tıklaması ile bir Alman’ın tıklaması her ne kadar eşit bir durum gibi görünse de bu eşitlik Adsense gelirlerine bu şekilde yansımıyor. Örneğin bir Alman ziyaretçinin tıklamasından 0.50 TL alıyorsanız, Türk ziyaretçinin tıklamasından 0.10 TL alıyorsunuz. Yani reklamınıza 5 Türk tıklayacağına 1 Alman’ın tıklaması yeter. Dolayısıyla kitleyi yabancı uyruğa çekmenin gelirlere ciddi anlamda büyük yansıması var.

Yabancı dile istediğiniz kadar, en azından makale yazacak kadar hakim olamayabilirsiniz. Yabancı içerikli bir site oluşturmak için üst düzey yabancı dil bilgisi de gerekmez zaten. Work Canyon gibi birçok ulusal makale kuruluşu, pek çok farklı yabancı dil üzerine makale hazırlayıp teslim edebiliyor. Siz de bu firmalar ile birlikte çalışarak makalelerinizi güvenle satın alabilirsiniz. Unutulmaması gereken nokta ; Kazanmayı bilen bir kişinin yabancı dil üzerine bir site açmasına gerek yoktur. Kazanmayı bilen, her zaman kazanır 🙂

Bir önceki yazımız olan Kaset mi Youtube mi ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*