İnsan Taşıyan Hava Aracı: Snowstorm

Bilim TeknoMania 0 views
sponsorlu reklam

Önceleri filmlerde ya da oyunlarda gördüğümüz kişisel uçuş araçları gerçek oldu. Drone ‘ a benzeyen ve tek kişilik insan taşıyan bir hava aracı yapıldı.

Bir çok ülkede çeşitli amaçlar için kullanılması beklenen hava araçlarının popülaritesi git gide artmakta.

Snowstorm-insan-tasiyan-hava-araci-2

Son olarak Singapur Ulusal Üniversitesi ‘ndeki bir grup öğrenci “Snowstorm” isimli uçan bir araç geliştirdi. Araç manevra kabiliyetleri ile helikoptere benziyor.  Cihaz hayatımıza girmek için pek hazır durmuyor. Zaten çıkarılma amacıda şuan için bu değil.

Şu an için prototip aşamada olan Snowstorm, görsel açıdan bir kişilik ve insan taşıyabilecek kapasitede. Bu aracın bazı parçaları ise hayatımızın her yerinde kullanmaya başladığımız 3D yazıcılar ile üretilmiş.

FW Air bünyesinde bulunan öğrenci grubunun şimdilik amacı, Snowstorm’u daha da geliştirmek. Aracın atiklik, havada durma süresi, güvenlik gibi önemli kısımlarını üst noktalara getirmek.

Snowstorm ‘ u görenler ise ilginç ve eğlenceli buluyor. Uygun fiyattan satıldığı takdir de ise  alınabileceğini belirtiyorlar.

Umalım da kısa süre içerisinde hayatımıza dahil olsun.

Kaynak: EnGadget  Çeviri: Teknozen

 

 

Bir önceki yazımız olan Avrupa Üroloji Derneğinden Cinsiyet Değiştirme Animasyonu başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*