İnstagram Beğeni Siteleri Kullanma

Sosyal Medya TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Son aylarda instagram, oldukça yoğun olarak kullanılan bir sosyal medya platformu haline geldi. Haliyle de kullanıcı sayısı her gün binlerce artış içinde… Bu kadar geniş bir ortamda, fenomenlik kavramı da olmazsa olmaz denilebilecek kadar önemseniyor. Zaman zaman bazı kişilerin, çeşitli beğeni ve takipçi siteleri kullanarak hesaplarını geliştirdiklerini görüyoruz. Peki ya bunun hesabımıza ne tür yararı veya zararı oluyor, sonuçları nelerdir ?

Öncelikle bu tür yazılımların tek artı noktası, hesabınızdaki takipçi sayısı veya fotoğraflarınızdaki beğeni sayısı bir miktar artış gösterir, ancak emin olun ki bu artışlar kalıcı değildir ve sizi takip ettiğini anlayan kişiler büyük bir olasılıkla takipçi listenizden ayrılacaktır. Dolayısıyla sadece biraz zaman kaybı ve biraz da olsa fenomenlik duygusu yaşayacaksınız 🙂 Belki şuan, “beni takip edenler neden ayrılsın ?” gibi bir soru içerisindesiniz. Öncelikle bu tür sistemler, genellikle hesabınıza gerçek kişilerin hesaplarıyla takipçi gönderirler. Yani, panel üzerinden yapılan işlem ile birlikte instagram hesabınıza anlık olarak istedikleri miktarda takipçi gönderebiliyorlar. Buraya kadar sizin açınızdan pek negatif bir yanı yok olarak görünse de şimdi söyleyeceklerimiz karşısında, bu tür yazılımları tekrar kullanmayacağınızı düşünüyoruz.

Bu yazılımlar, instagram üzerinden sağlanan API’ler sayesinde kullanıcıları bir nevi köle yaparlar. Panelde yapılan ufak adımlar ile bu kullanıcılara istediğiniz herşeyi yaptırabilirsiniz. Örneğin API’nizde kayıtlı olan  5 kişiyi aynı anda bir fotoğrafa beğeni göndermede kullanabilirsiniz. Ne ilgisi var benle diyorsanız, siz bu tür beğeni ve takipçi sitelerine giriş yaptığınız anda siz de API’nin bir parçası olursunuz ve instagram hesabınız bu zamandan sonra bu sitelere köle olmaya başlar. Zaman zaman haberiniz yokken onlarca kişiyi takip edecek, onlarca kişinin de fotoğrafını beğeneceksiniz. Emin olun ki, anasayfanızda tanımadığınız kişilerin görsellerini görmek hiç hoş olmayacak. Bu yüzden Teknozen olarak size tavsiyemiz ; boş verin fenomenliği, oturun oturduğunuz yerde 🙂

Bir önceki yazımız olan instagram da videolar ne kadar izleniyor görülecek başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*