Instagram Bünyesine Bir Yenilik Daha Katıyor!

Sosyal Medya hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Ücretsiz bir şekilde fotoğraf ve video paylaşabildiğimiz Dünya’nın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram ilerleyen günlerde bünyesine efsane bir özellik katmaya hazırlanıyor. Instagram belirli bir süredir üzerinde çalıştığı sistem ile ilgili bilgileri geçtiğimiz gün piyasaya duyurdu.

ins

Instagram CEO’su Kevin Systrom, Instagram’ın blogu aracılığıyla paylaştığı açıklamada, pekçok kullanıcının resimlerine gelen olumsuz ve ahlak dışı yorumlar sebebiyle Instagram’ın eski tadının kalmadığını dile getirdi. Bu probleme yorum filtresi özelliği ile çözüm getiren Instagram, buna ek olarak spam filtrelerini de devreye soktuklarını duyurdu. Spam filtresi ile beraber İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Arapça, Fransızca, Almanca, Rusça, Japonca ve Çince dillerinde ki herhangi bir olumsuz yorum sistem aracılığıyla otomatikman gönderi üzerinden kaldırılacak. Şirket bu yorum ve spam filtrelerinin temelini Facebook‘un içerik ve yorumlar için geliştirdiği DeepText adlı yapay zeka teknolojisinden alıyor. Kevin Systrom’un yaptığı açıklamanın detayında, geliştirilen yapay zekanın iki kullanıcı arasındaki ilişkiyi bile ayrıntılı olarak anlayabileceği bulunuyor. Yani arkadaşımızın gönderisine attığımız olumsuz bir yorum sistem tarafından engellemesi gereken anahtar kelimeler içerse de, bu yapay zeka arkadaşımızla aramızdaki ilişkinin yakınlığını tespit edip, yorumumuzun art niyetli bir şekilde yazılmadığını anlayabiliyor.

Şuanlık yalnızca İngilizce dili için hizmet gösteren DeepText yapay zeka, ilerleyen günlerde tüm diller için kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Asosyal Medya Uygulaması: Binky! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*