Instagram’da Yaşanan Kesintinin Sebebi Ne?

Sosyal Medya hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Dünya’nın en ünlü fotoğraf paylaşma uygulamalarından olan Instagram dün itibariyle belirli aralıklarla kesinti sorunu yaşıyor. Bu yazı dizimizde yaşanılan bu problemin sebeplerine değineceğiz.

Kısa süren erişim sorunuyla alakalı Facebook‘tan henüz bir açıklama gelmese de, kullanıcılar bunun geçici birşey olduğunu öne sürerek panik yapılmaması gerektiğini dile getirdi. Dün akşam saat 20:00 sularında baş gösteren problem yüzünden birçok kullanıcı hesaplarına erişim sağlayamadı. Facebook’a pekçok kullanıcı tarafından mesajlar bir çözüm yaratmasa da problem, en azından sadece 15 dakika kadar sürdü.

instateknozen

Problemin kaynağının ne olduğu net olarak bilinmemekle beraber, sunucularda yaşanan kısa süreli bir arızanın bu erişim sorununa sebep olabileceği belirtiliyor. Bugün itibariyle problem kendini tekrarlamasa da hala birçok kullanıcı Instagram hesaplarına girerken kasıntı yaşamakta. Konuyla ilgili Facebook tarafından yapılan resmi bir açıklama olduğu taktirde sizleri sitemiz üzerinden daha detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz.

Bir önceki yazımız olan Facebook'un TV Dizileri Başlıyor! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*